Sikorski wykazuje się niewiedzą. Pisze o „paleniu czarownic w Polsce”. Internauci: O to trzeba pytać Niemców

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sikorski chwali narodowców za patriotyzm

Radosław Sikorski / Fot. YT/myPolitics

Europoseł Radosław Sikorski skomentował nagranie, na którym talibowie ukamienowali kobietę. Stwierdził, że „ostatnią czarownicę w Europie spalono na ziemiach polskich jeszcze w XIX wieku”. Zareagowali internauci.
  • Do sieci trafiło wideo, na którym widać rozjuszony tłum kamienujący kobietę i krzyczący „Allahu akbar!”.
  • Sikorski: Pamiętajmy, że ostatnią czarownicę w Europie spalono na ziemiach polskich jeszcze w XIX wieku.
  • Internauci: O przypadek z 1811 roku o którym pisze Pan minister trzeba pytać Niemców.
  • Zobacz także: Nowy koalicjant w Zjednoczonej Prawicy. Sprawdź, kto dołączy do obozu rządowego

W Afganistanie ukamieniowano kobietę. 11 września, w dniu 20. rocznicy ataków na WTC i Pentagon, na Twitterze umieszczone zostało nagranie przedstawiające jej egzekucję. Na filmie widać można zobaczyć tłum kamienujący kobietę i krzyczący „Allahu akbar!”.

Użytkownik, który zamieścił je w sieci napisał, że jest to „prawdziwe oblicze talibów w odniesieniu do kobiet i ogólnie praw człowieka”.

– To jest moment, w którym talibscy terroryści ukamienowali kobietę na śmierć

– wskazał @AfgFactChecks.

Jak podaje dailymail.co.uk, talibowie twierdzą, że nagranie nie jest nowe i pochodzi z 2015 roku, ale aktywiści i tak domagają się przeprowadzenia śledztwa w tej sprawie.

Sikorski o paleniu czarownic w Polsce

Do nagrania odniósł się były szef MSZ za czasów Donalda Tuska, a obecnie europoseł Radosław Sikorski, wykazując się przy tym swoją niewiedzą. Nawiązał do palenia czarownic twierdząc, że ostatnią spalono na ziemiach polskich.

– Barbarzyństwo. Dobrze, że u nas fundamentaliści religijni już tak nie mogą, ale pamiętajmy, że ostatnią czarownicę w Europie spalono na ziemiach polskich jeszcze w XIX wieku

– napisał Radosław Sikorski.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wywody Sikorskiego na Twitterze skomentowali inni użytkownicy portalu podkreślając, że w tamtym czasie Polski nie było na mapie. Natomiast teren, na którym owa czarownica została spalona, był pod niemiecką jurysdykcją.

– Nie, ostatnie czarownice spalono w Polsce w 1776 roku. Wszelkie późniejsze przypadki miały miejsce pod okupacją zaborców przy udziale okupacyjnego sądownictwa. O przypadek z 1811 roku o którym pisze Pan minister trzeba pytać Niemców

– napisał użytkownik.

planeta.pl, wpolityce.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY