Rząd rozpocznie pracę nad nową piątką dla zwierząt? Spurek przedstawia propozycje

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sylwia Spurek

Hodowla zwierząt / fot. Pixabay

Po rocznej przerwie powraca temat tzw. ustawy o ochronie zwierząt. Tym razem Prawo i Sprawiedliwość postanowiła wyręczyć europoseł Sylwia Spurek. Znana ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi zaproponowała nową piątkę dla zwierząt. Zawarła w niej m.in. taki postulat jak całkowity zakaz hodowli zwierząt w ciągu najbliższych 20 lat.
  • Minął rok odkąd rząd Prawa i Sprawiedliwości z uporem maniaka próbował przeforsować w Sejmie ustawę o ochronie zwierząt.
  • Piątka dla zwierząt, która otrzymała swoje błogosławieństwo z rąk Jarosława Kaczyńskiego ostatecznie nie została przyjęta, gdyż mogła ona zrujnować wiele polskich przedsiębiorstw z branż mięsnych i rolnych.
  • Europoseł Sylwia Spurek zaprezentowała własną formę piątki dla zwierząt, jeszcze groźniejszej niż postulaty PiS.
  • Chciałaby ona m.in. likwidacji hodowli zwierząt oraz testowania na nich nowych leków.
  • Domaga się ona również natychmiastowego wprowadzenia do Konstytucji, przepisów mówiących o ochronie zwierząt.
  • Zobacz także: Coraz więcej Ukraińców na rynku pracy w Polsce. Zakładają też własne firmy

W ubiegłym roku rząd Prawa i Sprawiedliwości chciał przeforsować w Sejmie ustawę ochronie zwierząt, która likwidowałaby w Polsce m.in. hodowlę zwierząt futerkowych i uderzała w inne sektory rolniczo-hodowlane. Piątka dla zwierząt była dla wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego istotnym projektem, lecz opór społeczeństwa oraz konsolidacja kilku ugrupowań sejmowych wytworzyła odpowiedni nacisk do porzucenia groźnych dla polskiej gospodarki pomysłów.

Ponad rok od czasu prac sejmowych tzw. piątki dla zwierząt, europarlamentarzystka Sylwia Spurek z Partii Zielonych przedstawiła swoją propozycję zmian, które miałyby zostać wprowadzone w ciągu najbliższych lat. Znana ze swojego weganizmu i zamiłowania do likwidacji branży mięsnej zaproponowała, aby od 2023 oku zakazać wykorzystywania zwierząt w cyrkach, delfinariach, a także chce ona zabronić polowań oraz tradycyjnego wędkarstwa, które przyciąga kilkadziesiąt Polaków nad jeziora.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Dodatkowo chciałaby ona już od 2025 roku zakazać tworzenia nowych hodowli zwierząt, a od 2040 roku chlałaby całkowitej likwidacji hodowli zwierząt. Spełnienie takich postulatów wiązałoby się to z mocnym uderzeniem po budżecie państwa. Kolejnym oderwanym od rzeczywistości pomysłem europoseł Spurek jest wprowadzenie od 2030 roku zakazu testowania leków i metod leczniczych na zwierzętach. W takim przypadku, pozostałoby testować leki o nieznanych skutkach bezpośrednio na ludziach. Na końcu postuluje natychmiastowe wprowadzenie ochrony zwierząt jako jednego z zapisów konstytucyjnych.

Plany Spurek pod ostrzałem komentarzy

twitter.com, medianarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY