Pierwszy w Polsce pozew za powikłania po szczepieniu przeciwko Covid-19

Dodano   10  
  Loading
Szczepienie

Szczepienie przeciw COVID-19 / Fot. pixabay.com

Kancelaria z Krakowa, jako pierwsza w Polsce, zamierza pozwać Skarb Państwa za powikłania po szczepieniu przeciwko COVID-19. Czterdziestokilkuletnia pacjentka po przyjęciu drugiej dawki szczepionki przeciw Covid-19 została sparaliżowana od pasa w dół.
  • U pacjentki lekarze stwierdzili zapalenie rdzenia kręgowego, spowodowane najprawdopodobniej wczesnym odczynem poszczepiennym.
  • Resort zdrowia odmówił komentarza w tej sprawie.
  • Zapowiadany przez rząd Fundusz Kompensacyjny, pomagający osobom z powikłaniami po szczepieniu przeciwko COVID-19, nie powstał do dziś.
  • Zobacz także: Niezaszczepieni pracownicy tracą posady. COVID-19 zmienił zasady gry

Jak informuje Radio ZET, będzie pierwszy pozew za powikłania po szczepieniu przeciwko Covid-19. Złoży go jedna z krakowskich kancelarii w imieniu pacjentki, która się do niej zgłosiła. Pani Agata pod koniec maja, około 10 dni po przyjęciu drugiej dawki szczepionki, straciła czucie w nogach.

– W szpitalu spędziła ponad dwa tygodnie, lekarze stwierdzili u niej zapalenie rdzenia kręgowego spowodowane najprawdopodobniej wczesnym odczynem poszczepiennym

– powiedziała w rozmowie z Radiem ZET reprezentująca pacjentkę mecenas Beata Broniewicz-Pasieka.

Adwokatka poinformowała o tym Ministerstwo Zdrowia, występując o pokrycie kosztów rehabilitacji pani Agaty.

Pierwszy w Polsce pozew za powikłania po szczepieniu

Z informacji Radia ZET wynika, że resort odmówił komentarza w tej sprawie. Minister zdrowia Adam Niedzielski stwierdził natomiast, że „to nie ministerstwo płaci odszkodowania tylko Skarb Państwa, trzeba pójść do sądu i Skarb Państwa o takie odszkodowanie zaskarżyć”.

– A tutaj jeszcze chcę powiedzieć, że to, co się wydaje stronie pozywającej, nie zawsze jest prawdą. Trzeba zidentyfikować zależność przyczynowo-skutkową między tym, że u kogoś wystąpiły różne problemy zdrowotne a szczepieniem

– powiedział minister zdrowia.

Pani Agata przechodzi rehabilitację, której miesięczny koszt to 2,5 tys. zł. Kobieta czuje się już lepiej, ale wciąż ma problemy z chodzeniem.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Mecenas Broniewicz-Pasieka poinformowała, że jej klientka nie chce występować na drogę sądową, ponieważ nie chce zniechęcać do szczepień. Jednak „w tym momencie czuje się całkowicie bezradna i pozbawiona pomocy”.

Mecenas zwróciła uwagę na zapowiadany przez rząd Fundusz Kompensacyjny, pomagający osobom z powikłaniami po szczepieniu przeciwko COVID-19, który nie powstał do dziś.

Zapytany o to szef resortu zdrowia poinformował, że Rada Ministrów przyjęła i skierowała do parlamentu ustawę o Funduszu Kompensacyjnym. Według zapowiedzi Adama Niedzielskiego ustawa ma wejść w życie w ciągu kilku tygodni.

radiozet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Wojciech
Gość
Wojciech
14 września 2021 23:46

A po cholerę się szczepiła? Debile są sami sobie winni.

Wojtek
Gość
Wojtek
15 września 2021 12:33
Reply to  Wojciech

nieprawda, ludzie zostali zmanipulowani. takiej kampanii propagandowej jeszcze świat nie widział. część z nich się jeszcze obudzi i jako zdradzeni będą najzagorzalsi w zwalczaniu tego ścierwa…

Mądry
Gość
Mądry
15 września 2021 19:52
Reply to  Wojtek

To ‘ścierwo’ wg. statystyk właśnie uratowało wiele osób w Wielkiej Brytanii przed zgonem, a powikłania o ile występują przez szczepionkę, są bardzo rzadkie, i jest to nieporównywalne do ryzyka wystąpienia powikłań po przebyciu choroby bez szczepionki.

Gienek
Gość
Gienek
15 września 2021 20:16
Reply to  Mądry

Głupiś jak żabie cycki XD

Dawid
Gość
Dawid
16 września 2021 23:57
Reply to  Mądry

wedlug brytyjskich statystyk to 69% zgonow ‘covidowych’ stanowia teraz ci podwojnie zaszczepieni

sramnaobostrzeniapis
Gość
sramnaobostrzeniapis
15 września 2021 20:08
Reply to  Wojtek

Mimo wszystko trzeb a było propagandy TV nie oglądać. Sąd bedzie miał teraz gdzieś ze w TV wciskali kit było dobrowolne wie masz pecha. Moze wyrok bedzie nauczka dla kolejnych bezmozgich lemingow

Polak
Gość
Polak
15 września 2021 12:06

Wszyscy tak nahalnie propagukacy ten eksperyment powinni byc pociasgniaci do odpowiedzialnosci karnej i cywilnej za skutki tego eksperymentu!

https://demotywatory.pl/5078961/Ostatnia-prosta

Backy
Gość
Backy
15 września 2021 15:51

Moze chociaz hulajnoge wylosowala?

sramnaobostrzeniapis
Gość
sramnaobostrzeniapis
15 września 2021 20:03

Trzeba było nie oglądać propagandy covidowo-szprycowej w TV. Teraz sąd powie pentowi “było dobrowolne masz pecha”. Może to nauczy wyprute covidanskie mózgi niesłuchanie pseudospecialistow pokroju niedzielskiego simona czy horbana (celowo z małej litery)

Last edited 8 dni temu by sramnaobostrzeniapis
Alicja
Gość
Alicja
15 września 2021 21:46

Tak…trzeba było słuchać przeciwników “szczepionki ” teraz jest już za późno- zdrowia nikt nie zwróci nikomu

POLECAMY