Awantura w pociągu. Policja unieruchomiła pasażera bez maseczki. „Łamiesz mi rękę!”

Dodano   9  
  Loading
awantura w pociągu

Policja unieruchomiła pasażera bez maseczki / Fot. Twitter/ Lucki Lucek

Na stacji w Bydgoszczy w pociągu PKP Intercity doszło do awantury. Funkcjonariusze unieruchomili pasażera, ponieważ ten nie chciał założyć maseczki. Zachowanie policji wzburzyło część pasażerów, którzy zarzucali im, że biją człowieka.
  • Mimo wielokrotnych próśb drużyny konduktorskiej, pasażer nie założył maseczki i do pociągu została wezwana policja.
  • Do sieci trafiło nagranie, które częściowo utrwaliło wydarzenia z pociągu.
  • Między pasażerem a policją wywiązała się szarpanina. Mężczyzna w końcu został przyciśnięty przez służby do wagonowej podłogi.
  • Zobacz także: Putin trafił na kwarantannę

Jak podaje Interia, do awantury w pociągu PKP Intercity „Heweliusz” relacji Gdynia-Wrocław doszło w czwartek, 9 września. Jeden z pasażerów kilkukrotnie odmówił założenia maseczki. Na miejsce została wezwana policja oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

Jak podaje Interia, mł. insp. Monika Chlebicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy uściśliła, że podróżnych, którzy nie chcieli założyć maseczek było dwóch – kobieta i mężczyzna. Natomiast sprzeczka w wagonie trwała jeszcze przed przyjazdem policji.

Do sieci trafiło nagranie, które częściowo utrwaliło wydarzenia z pociągu. Na filmie pasażer mówi do jednego z funkcjonariuszy, że kolejarze „nie mogą żądać”, aby opuścił pociąg, skoro „kupił od nich bilet” i „za coś zapłacił”. Na stwierdzenie, że nie stosuje się do regulaminu odpowiada: „Co pan bredzi, gdzie to jest napisane?”.

Policja unieruchomiła pasażera bez maseczki

Wtedy jeden z policjantów zaczyna siłą wyciągać pasażera z fotela i wywiązuje się szarpanina. W końcu zostaje unieruchomiony przez funkcjonariuszy i przyciśnięty do podłogi.

Niektórzy pasażerowie zaczynają protestować i zarzucają mundurowym, że biją człowieka. Funkcjonariusze zaś argumentują, że „to środki przymusu”. Na krzyk unieruchomionego pasażera, że łamią mu rękę, policjanci nakazują mu się „podporządkować”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Później w pociągu wywiązuje się słowa awantura. Jednocześnie policja nakazuje wyjść na zewnątrz także innej pasażerce bez maseczki. Nagranie kończy się zaraz po tym, jak mężczyzna wysiadł z pociągu wraz z funkcjonariuszami.

Wideo wzbudziło kontrowersje w mediach społecznościowych. Sprawę skomentował m.in. Artur Dziambor, poseł Konfederacji.

– Rok prania mózgów i oto efekty. Policja zatrzymuje groźnego bandytę, nie założył w maseczki. Interwencji by nie było, gdyby nie wyprane mózgi współpasażerów

– napisał na Twitterze.

Policjanci „zareagowali prawidłowo”

Przełożeni policjantów i obecnych na miejscu sokistów bronią swoich podwładnych i uważają, że zareagowali prawidłowo i „adekwatnie do zaistniałych okoliczności”.

– Dynamiczny przebieg interwencji był związany z agresywnym zachowaniem mężczyzny oraz oporem, jaki stawiał

– wyjaśniła Interii mł. insp. Monika Chlebicz.

Przyznała, że policjanci użyli siły fizycznej, aby „wyegzekwować polecenia” oraz „pokonać bierny i czynny opór”.

Interia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Renat
Gość
Renat
14 września 2021 22:24

Za pieniądze z naszych podatków policja bije Polaków.
Bandziora, złodzieja nie potrafią złapać. Są bezradni.
Ale normalnego człowieka nękać, pobić a nawet zabić jak Bartka to potrafią.
W jakim kraju my żyjemy?

Radek
Gość
Radek
14 września 2021 23:15

Właśnie oglądałem mecz Polska – Rosja w siatkówce . Na hali tysiące ludzi bez maseczek . A tutaj z pociągu wyganiają dwoje ludzi bo nie maja maseczek . Na narodowym w meczu Polska – Anglia tez tysiące bez maseczek i nie było problemu . Czy ktoś ma jakieś logiczne wytłumaczenie tej interwencji ? Po co wzywali policję ? Czy policja nie ma się czym zajmować ? Bandyci okradający emerytów hasają po kraju i nie ma ich kto złapać . Dragi sprzedają i tez jakoś policja sobie nie radzi . Auto Ci ukradną i dostajesz umorzenie po miesiącu bo nie potrafią złapać złodzieja . Można tak im wyliczać . Czy to jest policja czy ZOMO ? Na pewno jest to antyreklama PKP . Lepiej już jechać swoim samochodem . Drogi już coraz lepsze . Chociaż tyle .

On83
Gość
On83
14 września 2021 23:18

Uwazam ze dla Swietego spokoju powinno sie zalozyc
maseczke w pewnych sytuacjach aby nie wywolywac sytuacji konfliktowych.
Osoba ktora nie moze tego zrobic z przyczyn zdrowotnych wystarczy ze pokaze
zaswiadczenie od lekarza o zwolnieniu z obowiazku namordnika.
Takie cos ze ktos sie upiera i awanturuje w publicznym miejscu tylko
pogarszaja sytuacje tej osoby-,,Twarde Prawo-ale Prawo” 🙁 🙁

Wojciech
Gość
Wojciech
14 września 2021 23:49
Reply to  On83

Jesteś zerem.

Kibolek
Gość
Kibolek
15 września 2021 08:27
Reply to  On83

Sługusie systemowy zamknij pysk nadajesz się jak te kurwy rządowe do spalenia . Jak się boisz to sam noś żydowski namordnik A innym obudzonym nie słuchających telewizji nie nakazuj

sfax
Gość
sfax
15 września 2021 10:13
Reply to  On83

Takie jak twoja postawy były typowe dla nazistowskich Niemiec.Dla świętego spokoju założę opaskę z gwiazdą (jak dziś maskę), nie będę reagował gdy biją niewinnych… Z tego samego powodu nie zaprotestuję gdy zaczną otwierać obozy KZ lub dzielić ludzi na zaszczepionych i nie…Opamiętaj się,oni nie mają prawa tego robić i MUSISZ REAGOWAC!

Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
15 września 2021 00:02

Dlatego ja występuje przeciw obecnemu reżimowi, wszystko jedno czy to koło Bydgoszczy czy pod białoruską granicą. Policja to samo może robić wobec Polaków w strefie stanu wyjątkowego i przez cenzurę jeszcze się to nie wyda na zewnątrz. Dlatego uważam Bąkiewicza, Bosaka itd. za wspierających reżim.

Zbigniew
Gość
Zbigniew
15 września 2021 03:00

Wlasnie zareagowali prawidłowo i „adekwatnie do wytycznych Rzadu i Ministerstawa Zdrowia”.

Kibolek
Gość
Kibolek
15 września 2021 08:24

JEBAC PISOWSKIE KURWY ŻYDOWSKIE. JEBAC PISOWSKIE KURWY ZOMOWSKIE

POLECAMY