Niemcy: Scholz zwycięzcą drugiej debaty przed wrześniowymi wyborami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Olaf Scholz

Olaf Scholz / fot. flickr.com

Kandydat SPD na kanclerza Niemiec Olaf Scholz wygrał drugą debatę telewizyjną na dwa tygodnie przed wyborami do Bundestagu.
  • Najbardziej przekonywujący podczas debaty był Olaf Scholz. Na drugim miejscu znalazł się Armin Laschet.
  • Za najbardziej wiarygodnego kandydata według sondażu ARD widzowie również uznali Scholza.
  • W sondażu ARD po drugiej debacie telewizyjnej 43 proc. widzów opowiedziało się za politykiem SPD, gdyby kanclerza Niemiec wybierano w bezpośrednim głosowaniu.
  • Zobacz także: Trzecia dawka szczepionki. Zobacz ilu Polaków jest chętnych na jej przyjęcie

W debacie na antenie publicznych stacji ARD i ZDF udział wzięło troje kandydatów na kanclerza RFN: Annalena Baerbock (Zieloni), Armin Laschet (CDU/CSU) i Olaf Scholz (SPD). To własnie Scholz został zwycięzcą drugiej debaty.

Z sondażu wynika, że najbardziej przekonywujący podczas debaty był Olaf Scholz (41 proc. widzów). Na drugim miejscu znalazł się Armin Laschet (27 proc.). Najmniej przekonywująca była dla widzów Annalena Baerbock (25 proc.). W kwestii kompetencji najlepiej wypadł Scholz (49 proc.), wyprzedzając Lascheta (26 proc.) i Baerbock (18 proc.).

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Scholz zwycięzcą drugiej debaty

Za najbardziej wiarygodnego kandydata według sondażu ARD widzowie uznali Scholza (39 proc.). Baerbock i Lascheta poparło w tej kwestii po 26 proc. ankietowanych.

Po pierwszej debacie telewizyjnej (na antenie telewizji RTL i ntv) przed dwoma tygodniami widzowie także wskazali na zwycięstwo Olafa Scholza (36 proc.), przed Annaleną Boerbock (30 proc.) i Arminem Laschetem (25 proc.).

W sondażu ARD po drugiej debacie telewizyjnej 43 proc. widzów opowiedziało się za Scholzem, gdyby kanclerza Niemiec wybierano w bezpośrednim głosowaniu. Na drugim miejscu znalazł się Laschet (24 proc.), a na trzecim uplasowała się Baerbock (19 proc.).

Wybory do Bundestagu odbędą się 26 września.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY