Wielkopolska: Lekarze karani za krytykę szczepień na COVID

Dodano   8  
  Loading
Szczepionka na koronawirusa

Szczepionka na koronawirusa / Fot. PAP/EPA/Abir Sultan

Jak poinformowała Wielkopolska Izba Lekarska (WIL), w tym województwie wszczęto dotychczas postępowania wobec trojga lekarzy krytykujących szczepienia przeciw COVID-19. Dwie sprawy nadal się toczą, jedna zakończyła się udzieleniem nagany.

Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej WIL Artur de Rosier powiedział, że obowiązkiem lekarza, niezależnie od jego światopoglądu, jest “przekazanie pacjentowi obiektywnej informacji opartej o dowody naukowe”. Jak dodał, środowisko lekarskie “jest lustrzanym odbiciem społeczeństwa i również wśród lekarzy zdarzają się marginalnie poglądy, które nie są zgodne z aktualną wiedzą medyczną”.

Promowanie postaw zniechęcających do stosowania szczepień ochronnych przez lekarza jest w naszej ocenie przewinieniem zawodowym, podlegającym odpowiedzialności zgodnie z ustawą o izbach lekarskich – podkreślił de Rosier.

Rzecznik WIL Przemysław Ciupka poinformował, że ukarana lekarka odwołała się od orzeczenia i sprawa trafiła do Naczelnego Sądu Lekarskiego. Jak informuje Polsat News, zdaniem zniechęcających do szczepień lekarzy badania nad szczepionkami na COVID-19 prowadzone były zbyt krótko i że obecnie mamy do czynienia ze swoistym eksperymentem medycznym. W odpowiedzi na to rzecznik WIL podkreślił, że badania nad technologiami stosowanymi w używanych obecnie szczepionkach prowadzone były od lat. Nie zgodził się także z tezą, jakoby był to eksperyment medyczny.

Wielkopolska Izba Lekarska aktywnym promotorem idei szczepień

Zdaniem prezesa WIL zniechęcanie do szczepień przez lekarza jest przewinieniem zawodowym.

Promowanie postaw zniechęcających do stosowania szczepień ochronnych przez lekarza jest w naszej ocenie przewinieniem zawodowym, podlegającym odpowiedzialności zgodnie z ustawą o izbach lekarskich – stwierdził de Rosier.

Prezes WIL podkreślił, że jeszcze przed pandemią Izba była aktywnym promotorem idei szczepień.

Organy odpowiedzialności zawodowej, czyli rzecznicy odpowiedzialności zawodowej i sądy lekarskie, prowadzą postępowania przeciwko lekarzom, którzy promują postawy antyzdrowotne. Taką postawą jest niezachęcanie do szczepień, lub wręcz namawianie do tego, by się nie szczepić – powiedział de Rosier.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rzecznik WIL zbagatelizował ryzyko niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Lekarze ci wskazują, że po szczepieniu może wystąpić niepożądany odczyn poszczepienny. Warto pamiętać, że po każdym szczepieniu, po każdym leku mogą -wystąpić niepożądane efekty – ich liczba jest jednak znikoma – wskazał Ciupka.

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
zbych
Gość
zbych
12 września 2021 10:49

Panowie z WIL nie męczcie się z szurami, bo zdrowia szkoda. Zmieńcie zawód na zdrowszy. Budownictwo i wiele innych profesji czeka na takich zapaleńców.

Krzysztof
Gość
Krzysztof
12 września 2021 12:26

Należy stanąć w obronie (petycja) lekarzy którzy dążą do prawdy !!!

Marsbar
Gość
Marsbar
12 września 2021 16:13

Ciekawe gdzie jest CBA. Ten pan napewno bierze pieniadze od ktoregos producenta.

hens
Gość
hens
12 września 2021 23:33

Artur de Rosier, lekarz klasy Simon czy Horban, ‘polak’ korzenny.

hens
Gość
hens
12 września 2021 23:42
Reply to  hens

Widzieliście kiedykolwiek na budowie, z kielnią w garści, jakiegoś Goldberga czy Rubinsteina? Albo w warsztacie samochodowym?

Niemcy czy Litwini to mniejszości narodowe. A żydzi nie. Więc dlaczego nie ma ich np. przy szambiarkach?

Taki Morawer skończył tylko resortową historię i natychmiast trafił do banku. A potem został piastem z mycką – tiny.pl/rns9g (tamże Bielan, który właśnie wyszarpał gojowi Gowinowi jego partię).

Jolanta
Gość
Jolanta
15 września 2021 14:02
Reply to  hens

Oni opanowali wszystkie nasze instytucje

Stanisław
Gość
Stanisław
13 września 2021 08:41

Rzecznik WIL zbagatelizował ryzyko niepożądanych odczynów poszczepiennych.
To w/w zdanie pochodzi od Rzecznika , który zapomniał jak sądzę dodać CO JUŻ NIE JEST ŻADNĄ TAJEMNICĄ W ŚWIECIE że Astra Zeneka została Zainfekowana przez Producentów tej NIBYszczepionki Opiłkami Żelaza i jest wycofywana z Użycia, a ile osób Zmarło z powodu tego Brudnego Gówna Pan Rzecznik z WiL JUŻ ZAPOMNIAŁ DODAĆ !!!

sramnaobostrzeniapis
Gość
sramnaobostrzeniapis
16 września 2021 11:11

Precz ze szpryca i covidowym gownie szczepie sie sram na pisdowskie obostrzenia

POLECAMY