Spotkanie Niedzielskiego z medykami zakończyło się fiaskiem. „Nierealne i absurdalne oczekiwania”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Niedzielski na Forum Ekonomicznym

Adam Niedzielski na Forum Ekonomicznym / Fot. PAP/Marcin Obara

Minister zdrowia Adam Niedzielski spotkał się z przedstawicielami Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Ochrony Zdrowia. Dyskusja trwała 20 minut i nie zakończyła się osiągnięciem porozumienia.

Adam Niedzielski i Waldemar Kraska spotkali się z planującymi protest medykami podczas Forum Ochrony Zdrowia w Karpaczu. Spotkanie zakończyło się jednak fiaskiem.

– Nie usłyszeliśmy żadnych konkretnych propozycji, protest pozostaje aktualny

– powiedział Artur Drobniak z Naczelnej Izby Lekarskiej.

Medycy tłumaczą, że spodziewali się obecności premiera Mateusza Morawieckiego i to z powodu jego nieobecności postanowili przerwać spotkanie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Minister Niedzielski stwierdził, że „spotkanie z premierem jak najbardziej było przewidziane, tylko żeby to przedstawić, chcieliśmy mieć spotkanie robocze, na którym doprecyzujemy, czy rzeczywiście takie są oczekiwania, bo one są zupełnie odrealnione”.

Spotkanie z medykami zakończyło się fiaskiem

– Nasze postulaty nie dotyczą wynagrodzeń, one dotyczą naprawy systemu, dzięki czemu system ochrony zdrowia ma być bezpieczniejszy

– powiedzieli protestujący medycy.

Słowa ministra Niedzielskiego określają jako hipokryzję i nieśmieszny żart. Według nich, koszty podawane przez ministra zdrowia są mocno przeszacowane.

– Źle liczą, czego wynikiem jest protest ratowników

– tłumaczyli protestujący medycy.

Dodali, że lekarze nie z chciwości dyżurują po 300 godzin z rzędu.

Zaznaczyli, że sprowadzanie wszystkiego do kwestii finansowych jest nieporozumieniem i świadczy o niezrozumieniu problemu przez ministra zdrowia.

–  Mała liczba kadr powoduje, że pacjenci i tak dopłacają do świadczeń. Sprowadzanie tego do kwestii finansowych jest nieuczciwe. Słowa ministra nas obrażają. Przenoszenie ciężaru odpowiedzialności na nas jest niezrozumieniem problemu

– powiedzieli medycy.

„Nierealne i absurdalne oczekiwania”

Adam Niedzielski stwierdził, że nie była to dyskusja, a „chęć eskalacji konfliktu”. Niedzielski dodał, że wczoraj do ministerstwa dotarły postulaty protestujących i ocenił je negatywnie. Zaznaczył, że oczekiwania medyków są nierealne i absurdalne.

Jedną z propozycji było m.in. trzykrotne podwyższenie wzrostu wynagrodzeń lekarzy specjalistów z ok. 7 do 17-18 tysięcy złotych miesięcznie. Minister wycenił to na 65 miliardów złotych rocznie, podczas gdy budżet na ochronę zdrowia to ok. 120 mld zł.

Resort mimo wszystko zapowiedział kontynuację rozmów.

– W imieniu ministra zdrowia Adama Niedzielskiego dziękujemy przedstawicielom Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Ochrony Zdrowia za przyjęcie zaproszenia na dzisiejsze spotkanie. Zgodnie z rozmową czekamy na przedłożenie postulatów. Jutro kontynuacja rozmów

– napisało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia

money.pl, pulsmedycyny.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY