Rekordowa liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią

WAŻNE
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Płot na granicy

Płot na granicy z Białorusią / Fot. Twitter/ Mariusz Błaszczak

Minionej doby Podlaski Oddział Straży Granicznej odnotował prawie 300 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Straż graniczna przyznaje, że był to rekordowy dzień.

Padła rekordowa liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy. Straż Graniczna poinformowała w piątek, że minionej doby funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odnotowali 298 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano 3 nielegalnych imigrantów z Iraku, zaś pozostałe próby udaremniono.

– To była ciężka służba, aby inni mogli mieć spokojny sen

– dodała w zamieszczonym na Twitterze komunikacie Straż Graniczna.

– To jest to samo, z czym mamy do czynienia od początku sierpnia. Presja migracyjna wciąż się utrzymuje

– powiedziała w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press rzecznik prasowa Straży Granicznej podporucznik Anna Michalska.

Rekordowa liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy

Przekazała, że w czwartek udaremniono prawie 300 prób przekroczenia granicy. Podkreśliła, że był to rekordowy dzień i wcześniej nie mieli do czynienia z tak dużymi grupami imigrantów.

– Dodatkowo zatrzymaliśmy dziesięciu pomocników, którzy przyjechali po te osoby. Byli to cudzoziemcy, dwóch obywateli Jemenu posiadających status uchodźcy w Niemczech oraz ośmiu obywateli Gruzji

– potwierdziła Anna Michalska.

Ponad 50 km ogrodzenia

Tymczasem szef MON Mariusz Błaszczak poinformował, że wybudowano już ponad 50 km ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej.

– Żołnierze wybudowali już ponad 50 km ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej. Płot stoi już także na odcinku przy Usnarzu Górnym. Straż Graniczną cały czas wspiera około 2 tys. żołnierzy wojsk operacyjnych

– napisał na Twitterze.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter.com, polskatimes.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY