Segregacja sanitarna na Lubelszczyźnie? Niezaszczepieni uczą się zdalnie

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
Klasa szkolna

Klasa szkolna / Fot. Phxere

W jednej ze szkół w Biłgoraju niezaszczepieni uczniowie zostali wyrzuceni do nauki zdalnej.
  • Jak donosi „Dziennik Wschodni”, do segregacji sanitarnej doszło w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.
  • Po wykryciu u jednego z uczniów zakażenia wirusem SARS-CoV-2 niezaszczepieni zostali skierowani na naukę zdalną. Ci, którzy przyjęli preparat mogą uczyć się stacjonarnie.
  • W ubiegłym roku kuratoria oświaty publikowały listy placówek pracujących zdalnie lub hybrydowo. W nowym roku szkolnym, jak na razie, tego nie robią.
  • Zobacz także: Opinie po meczu Polska-Anglia. “Zasłużyli. Cholernie na to zasłużyli”

Rząd, ustami ministrów Adama Niedzielskiego i Przemysława Czarnka, zapewniał, że nie będzie żadnych prześladowań niezaszczepionych zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Jednak jak donosi „Dziennik Wschodni”, do segregacji sanitarnej doszło w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Niezaszczepieni uczniowie uczą się tam zdalnie.

W jednej z klas technikum u ucznia wyszedł dodatni wynik na wirusa SARS-CoV-2. W związku z powyższym niezaszczepieni zostali skierowani na naukę zdalną. Ci, którzy przyjęli preparat covidowy mogą uczyć się stacjonarnie.

Co ciekawe, „Dziennik Wschodni” pisze, że „takie na poły zdalne nauczanie nie obejmują jedynie w-f i zajęć technicznych”. Wg. gazety, w tej szkole niezaszczepieni uczą się zdalnie na większości zajęć szkolnych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Początek roku szkolnego, na Lubelszczyźnie niezaszczepieni uczą się zdalnie

Od rozpoczęcia nowego roku szkolnego minął ledwie tydzień, a już dziesiątki klas w całej Polsce przeszły na nauczanie zdalne w związku z wykryciem w danej klasie pozytywnego wyniku testu na koronawirusa. Sytuacja z Biłgoraju to jednak pierwszy przypadek, aby dyskryminowano i segregowano uczniów ze względu na przyjęcie bądź nie podobno dobrowolnej szczepionki. Póki co, żaden przedstawiciel rządu nie skomentował sytuacji.

W ubiegłym roku kuratoria oświaty publikowały listy placówek pracujących zdalnie lub hybrydowo. W nowym roku szkolnym, jak na razie, tego nie robią. Z doniesień medialnych wiadomo jednak, że do powrotu do nauki zdalnej doszło już w m.in. w szkołach w Warszawie, Radomiu, Poznaniu czy Grudziądzu.

nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY