Prezydent o Via Carpatia: “Przyniesie epokowe zmiany”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
WĘGRY BUDAPESZT WIZYTA PARY PREZYDENCKIEJ

WĘGRY BUDAPESZT WIZYTA PARY PREZYDENCKIEJ / Fot. PAP/Albert Zawada

"Via Carpatia przyniesie epokowe zmiany, jeśli chodzi o komunikację" – ocenił polski prezydent, który jeszcze w czwartek ma się spotkać z premierem Viktorem Orbanem.
  • Andrzej Duda przyjechał z oficjalną wizytą na Węgry po raz szósty, z Janoszem Aderem spotkał się po raz dwunasty.
  • Zdaniem prezydenta Polski, projekt Via Carpatia “przyniesie epokowe zmiany jeżeli chodzi o możliwości komunikacyjne i transport”
  • Wieczorem Janos Ader wręczy Andrzejowi Dudzie najwyższe węgierskie odznaczenie państwowe, Krzyż Wielki Orderu zasługi.
  • Zobacz także: Znamy termin uruchomienia Nord Stream 2. Sprawdź najnowsze doniesienia

Prezydent Andrzej Duda został przyjęty przez prezydenta Węgier Janosa Adera. Przywódcy omawiali kwestie związane z bezpieczeństwem międzynarodowym w kontekście kryzysu migracyjnego na polsko-białoruskiej granicy, a także inwestycje w infrastrukturę w regionie. Prezydent mówił również o projekcie Via Carpatia.

“Omówiliśmy z prezydentem Węgier szereg ważnych tematów. Z radością przyjąłem ponowne zaproszenie na Węgry w listopadzie, kiedy to dojdzie do spotkania w ramach Grupy Wyszehradzkiej” – powiedział polski prezydent podczas konferencji prasowej po rozmowie z Aderem.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Prezydent o Via Carpatia

“Rozmawialiśmy o Via Carpatia – mogę zapewnić naszych węgierskich przyjaciół, że polski rząd jest zdeterminowany, by dokończyć tę inwestycję. Dla mnie jest ona ważna nie tylko dlatego, że będzie przebiegała przez Polskę Wschodnią, ale też dlatego, że jest to realizacja programu Inicjatywy Trójmorza” – podkreślił.

“Mam nadzieję, że realizacja #ViaCarpatia przyniesie nam epokową zmianę, jeżeli chodzi o możliwości komunikacyjne i transport” – dodał.

Andrzej Duda przyjechał z oficjalną wizytą na Węgry po raz szósty, z Janoszem Aderem spotkał się po raz dwunasty. Według prezydenckiego ministra Wojciecha Kolarskiego to dowód na to, jak dobre są dziś relacje polsko-węgierskie. Jak dodał, w czasie spotkań prezydenta będą podnoszone kwestie dotyczące relacji dwustronnych, politycznych, gospodarczych i kulturalnych.

“Wśród planowanych tematów rozmów jest również sytuacja na polsko-białoruskiej granicy” – dodaje Wojciech Kolarski.

“Niewątpliwie sytuacja, z którą mamy do czynienia, przypomina problem, z którym Węgry mierzyły się w 2015 r”. – zauważa minister.

Wieczorem Janos Ader wręczy Andrzejowi Dudzie najwyższe węgierskie odznaczenie państwowe, Krzyż Wielki Orderu zasługi.

Polski prezydent rozpoczął wizytę w Budapeszcie w środę. Towarzyszy mu małżonka Agata Kornhauser-Duda.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY