Müller: Nie będzie żadnego wychodzenia Polski z UE

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rzecznik rządu Piotr Müller na konferencji prasowej

Rzecznik rządu Piotr Müller / Fot. PAP / Radek Pietruszka Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Wypowiedź szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego o możliwości wyjścia Polski z Unii Europejskiej odbiła się szerokim echem. Rzecznik Rządu Piotr Müller zaznaczył jednak, że „nie będzie żadnego wychodzenia Polski z Unii Europejskiej”.
  • W środę Terlecki kwestionował decyzje KE, która wniosła o ukaranie Polski za nieprzestrzeganie wyroku TSUE ws. praworządności.
  • Polityk wprost nawiązał do przykładu Wielkiej Brytanii, która wyszła z UE, nie godząc się na „dyktaturę unijnej biurokracji”. 
  • Piotr Müller: Jesteśmy za tym, żeby Polska była członkiem UE, ale jednocześnie jesteśmy za tym, aby Polska odgrywała podmiotową rolę.
  • Zobacz także: Znamy termin uruchomienia Nord Stream 2. Sprawdź najnowsze doniesienia

Kontrowersyjne słowa Ryszarda Terleckiego padły w środę podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

 – Powinniśmy myśleć nad tym, jak najdalej, jak najbardziej możemy współpracować, żebyśmy wszyscy byli w Unii, ale żeby ona była taka, jaka jest dla nas do przyjęcia. Bo jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, to musimy szukać rozwiązań drastycznych 

– powiedział szef klubu PiS.

Terlecki zaznaczył, że Wielka Brytania pokazała, że dyktatura brukselskiej biurokracji jej się nie podoba i wyszła z UE. Dodał, że Polska nie chce opuszczać Unii, ale „nie możemy dać się zapędzić w coś, co ograniczy naszą wolność i co ograniczy nasz rozwój”.

„Nie będzie wychodzenia Polski z UE”

Piotr Müller pytany był w czwartek w programie „Tłit” WP, czy wicemarszałek Terlecki tymi słowami zasugerował, że jeżeli UE będzie przekraczać granicę, to możemy ją opuścić.

– Nie będzie żadnego wychodzenia Polski z Unii Europejskiej. Jesteśmy za tym, żeby Polska była członkiem UE, ale jednocześnie jesteśmy za tym, aby Polska odgrywała podmiotową rolę

– oświadczył rzecznik rządu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Zaznaczył, że nie jest obecnie tak jak za rządów Donalda Tuska, że jesteśmy w Unii i będziemy robić wszystko, co nakazuje Bruksela. Zaznaczył, że Polska też ma swoje prawa w ramach UE i w ramach procesu legislacyjnego, z których powinna korzystać.

– Nie pójdziemy drogą Wielkiej Brytanii, bo to jest dla nas niekorzystne. Polska w Unii Europejskiej to Polska, która jest bardziej zamożna, Polska, która korzysta na wymianie handlowej, Polska, która jest bardziej bezpieczna geopolitycznie

– powiedział Müller.

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY