Szokująca wypowiedź Sikorskiego! Zobacz co powiedział o narodowcach [+WIDEO]

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sikorski chwali narodowców za patriotyzm

Radosław Sikorski / Fot. YT/myPolitics

Na kanale myPolitics na portalu YouTubie doszło do ciekawej debaty pomiędzy Krzysztofem Bosakiem a Radosławem Sikorskim. Polityk PO próbował zyskać sympatię posła Konfederacji. W sieci pojawiła się fala oburzenia ze strony lewicowo-liberalnych aktywistów oraz osób powiązanych z tym środowiskiem. Jan Śpiewak ostrzegał przed potencjalną koalicją Ruchu Narodowego i Koalicji Obywatelskiej.
  • Kanał myPolitics zajmujący się prowadzeniem debat politycznych oraz zapraszający czołowych posłów tym razem poprowadził rozmowę pomiędzy Radosławem Sikorskim i Krzysztofem Bosakiem
  • Były szef polskiej dyplomacji bardzo pozytywnie wypowiedział się o samym Ruchu Narodowym
  • Uznał on narodowców za patriotów, przy okazji uderzy w Prawo i Sprawiedliwość, których uważa za zepsutych moralnie
  • W sieci pojawiła się fala oburzenia ze strony środowiska lewicowo-liberalnego, krytykujący postawę Sikorskiego
  • Zobacz także: Środowiska narodowe nie chcą migrantów ekonomicznych w Lublinie

Na kanale mediów prowadzonych przez młodych i ambitnych założycieli MyPolitics pojawiła się debata pomiędzy byłym szefem polskiej dyplomacji Radosławem Sikorskim, który konfrontował się z wiceprezesem Ruchu Narodowego Krzysztofem Bosakiem.

W dość zaskakujący sposób Sikorski na samym początku Ringu Politycznego wypowiedział się na temat swojego przeciwnika w debacie. Uznał on bowiem Ruch Narodowy za prawdziwych patriotów, którzy nie są zamieszani w polityczne niuanse. Podkreślił, że nie są jeszcze zepsuci tak jak Prawo i Sprawiedliwość.

Dziękuję za zaproszenie i cieszę się, że mogę podjąć polemikę z panem prezesem, bo uważam Ruch Narodowy za patriotów, którzy szukają prawdy, szukają odpowiedzi na to, co jest polskim interesem. Nie jesteście jeszcze zepsuci tym koniunkturalizmem i hipokryzją obecnie rządzących

– powiedział były minister obrony Radosław Sikorski.

Śpiewak obawia się liberalizmu?

Wypowiedź Radosława Sikorskiego zszokowała nie tylko lewicowo-liberalne środowisko, ale również jednego z aktywistów miejskich. Znany z walki z aferą reprywatyzacyjną, Jan Śpiewak obawia się, że w przyszłości mogłoby dojść do koalicji Ruchu Narodowego i Koalicji Obywatelskiej.

Koalicja PO z Konfederacja się nam szykuje. Maja tego samego guru Balcerowicza i jak widać łączy ich znacznie więcej niż tylko neoliberalny program gospodarczy.

– stwierdził.

Na oskarżenia Śpiewaka zarzucający narodowcom opieranie swojego programu gospodarczego na myśli, znienawidzonego w tym środowisku Leszka Balcerowicza odpowiedział członek zarządu głównego Młodzieży Wszechpolskiej Marcin Kowalski.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Cenie pana działalność, ale proszę nie manipulować. Główny nurt post-endeckiego obozu narodowego ZAWSZE odnosił się krytycznie do Leszka Balcerowicza, jak i znaczniej większości jego reform. Piszę to jako jeden z liderów Młodzieży Wszechpolskiej, jak i historyk badający dzieje ruchu po 89 roku

– odpowiedział działacz Wszechpolaków.

Do fali krytycznych komentarzy przyłączył się liberalnych dziennikarz Newsweeka oraz wydawca książek Wojciech Engelking. Jego zdaniem taktyka obrana przez polityków PO, mająca na celu likwidację przeciwników politycznych może być dla nich zgubna.

O, Sikorski bawi się w tego pruskiego arystokratę z „Pożegnania z Berlinem” Isherwooda, który na początku lat 30. tłumaczył Amerykaninowi, że chłopców w brunatnych koszulach to użyją, by przepędzić bolszewików, a potem wyrzuca na śmietnik historii. Nie no, mordo, wybitny cosplay.

– zauważył.

wpolityce.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY