Bodakowski rysuje. Satyra na dziś: Wiara w maseczki to przejaw myślenia magicznego, nowego pogaństwa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
maseczka rysunek Jan Bodakowski

maseczka rysunek Jan Bodakowski / maseczka rysunek Jan Bodakowski

Wszelkie religie kształtują życie społeczne. Jedne kształtują dobrze relacje społeczne (np. katolicyzm), a inne źle (np. komunizm czy salafizm). Wyjątkowość katolicyzmu na tle innych religii polega na tym, że katolicyzm głosił możliwość poznania Boga na drodze rozumu, podczas gdy islam negował możliwość poznania Boga poprzez rozum. Schematy poznania z religii przeszły do życia społecznego i dlatego konsekwencją katolicyzmu był rozwój nauki i uniwersytetów na zachodzie, a konsekwencją islamu zablokowanie rozwoju nauki i dzisiejsza nienawiść do nauki islamistów.

Zachód dziś upada, nie tylko, bo od wieków protestanci, masoni, czy komuniści niszczą katolicyzm, ale również, bo liderzy katolicyzmu postanowili odrzucić katolicyzm. Konsekwencją odrzucenia katolicyzmu (w tym i tomizmu czy scholastyków) było popadnięcie w irracjonalizm. Konsekwencją wykorzeniania katolicyzmu z Kościoła, stało się wykorzenienie refleksji rozumowej. Schematy z życia religijnego przeszły do życia świeckiego.

Dziś w duchu irracjonalizmu, rządzący odrzucają naukę, fakty i logikę. Opowiadają się za takimi irracjonalnymi zabobonami jak socjalizm, fiskalizm, interwencjonizm, wstrzykiwanie ludziom nieprzebadanych szkodliwych substancji i zmuszanie ludzi do noszenia knebli zwanych maseczkami.

Ciemnota, pogaństwo, myślenie magiczne szerzy się też wśród prostego ludu otumanionego propagandą rządzących i ich konkurentów do koryta. Sprzyja temu to, że od dekad osoby chodzące do kościołów często nie mają okazji poznać nauczania katolickiego (którego nie poznają też i sami księża w seminariach). W konsekwencji dziś więcej chodzących do Kościoła wierzy w reinkarnacje niż w to, że karą za grzechy jest wieczne cierpienie w piekle. Prosty lud nie dość, że babra się w okultyzmie (wszelakich wróżbach, amuletach, homeopatii, bioenergoterapii, różdżkach, talizmanach), to jeszcze bezkrytycznie wierzy narzucane przez władze amulety zwane maseczkami, które w magiczny sposób, wbrew nauce mają nas chronić przed wirusami.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY