Zbliża się Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny. Zaprezentowano oficjalny spot

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marsz dla Życia i Rodziny

Marsz dla Życia i Rodziny / Fot. PAP/Leszek Szymański. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Centrum Życia i Rodziny przedstawiło tegoroczny spot oraz hasło pod którym będą przechodzić uczestnicy Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny. Głównym tematem będzie rola ojca, która została pokazana jako istotny element podstawowej komórki społecznej tj. małżeństwa. Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się 19 września w Warszawie pod hasłem "Tato - bądź, prowadź, chroń".
  • Organizatorzy Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny ukazali tegoroczne hasło oraz spot reklamowy.
  • W marszu który odbędzie się 19 września w Warszawie, uczestnikom będzie towarzyszyć hasło “Tato – bądź, prowadź, chroń”.
  • Prezes Centrum Życia i Rodziny, Paweł Ozdoba przypomniał o atakach ze strony środowisk LGBT na podstawową instytucję społeczną jaką jest małżeństwo.
  • Zobacz także: Pikieta przed Forum Ekonomicznym! Przeciwnicy szczepionek covidowych utrudniają przejazd gościom

Centrum Życia i Rodziny opublikowało spot reklamowy z tegorocznego Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się już 19 września w Warszawie. Uczestnicy marszu wyruszą pod hasłem “Tato – bądź, prowadź, chroń”.

Tegoroczny Narodowy Marsz Życia i Rodziny będzie wyjątkowy z wielu powodów. Po pierwsze wyróżnia go hasło i główny przekaz, w którym skupiamy się na roli ojca w życiu rodzinnym i społecznym. Po drugie, ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem, Marsz nabiera wymiaru Narodowego, ponieważ w wielu miastach nie mogły odbyć się lokalne Marsze dla Życia i Rodziny. Po trzecie, podczas tegorocznego wydarzenia chcemy również wyrazić dziękczynienie za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, który wielokrotnie był nazywany „Ojcem Narodu”

– wyjaśnił Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

Organizatorzy Narodowego Marszu Życia i Rodziny chcą zwrócić uwagę na problem pojawiającym się wśród młodego pokolenia, gdzie jedynie 15 procent chętnie rozmawia ze swoim ojcem. Pomimo tak niskiej chęci rozmowy ze swoim rodzicielem, to aż 40 procent pragnie akceptacji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Prezes Centrum Życia i Rodziny wskazał również na inne zagrożenie wynikające z coraz aktywniejszej propagandy ze strony środowisk LGBT, które próbują zniszczyć cenne wartości wynikające z małżeństwa, negując podstawowe założenie tej instytucji, która składa się z kobiety i mężczyzny.

W tym roku musimy pamiętać również o próbach podważenia znaczenia małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Coraz częściej w programach społecznych i politycznych próbuje się kontestować małżeństwo i podważać jego wartość i znaczenie. I to pomimo konstytucyjnej ochrony małżeństwa, o czym możemy przeczytać w art. 18. Ustawy zasadniczej 

– wskazuje Ozdoba.

Narodowy Marsz Życia i Rodziny rozpocznie się 19 września (niedziela) o godz. 11:30 na Placu Zamkowym w Warszawie. Zakończenie Marszu przewidziano przed kościołem pw. Świętego Krzyża przy ul. Krakowskie Przedmieście 3. Tam o 13:00 zostanie odprawiona Msza święta dla wszystkich uczestników Marszu. Organizatorami wydarzenia są Centrum Życia i Rodziny oraz Chrześcijański Kongres Społeczny.

medianarodowe.com, czir.org

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY