Ruszyło Forum Ekonomiczne w Karpaczu. Rozmowy o światowej gospodarce i nie tylko

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Forum Ekonomiczne w Karpaczu

Forum Ekonomiczne w Karpaczu / Fot. PAP/Art Service 2

Ruszyło Forum Ekonomiczne w Karpaczu. Zostało tam już na stałe przeniesione z Krynicy-Zdroju. Odbędzie się ono w dniach 7-9 września. Jego hasło to „Europa w poszukiwaniu przywództwa”. Redakcja Mediów Narodowych jest w Karpaczu, aby relacjonować najważniejsze wydarzenia tegorocznego Forum!
  • Forum odbędzie blisko 200 wydarzeń. W tym m.in. debaty, które skupią się na: biznesie, polityce, klimacie, zdrowiu, bezpieczeństwie, mediach i skutkach pandemii COVID-19.
  • Organizator, Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, spodziewa się nawet 3 tysięcy gości z Europy, Azji i obu Ameryk.
  • Swój udział zapowiedzieli również przedstawiciele polskiego rządu.
  • Zobacz także: „Prawa ręka” Łukaszenki na Forum Ekonomicznym w Karpaczu. “Przez pomyłkę”

– Forum Ekonomiczne w Karpaczu jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej platformą spotkań, na której nie tylko dyskutuje się o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego, współczesnych wyzwaniach i przezwyciężaniu kryzysów, ale także przedstawia konkretne rozwiązania i innowacyjne idee

– informują organizatorzy.

Forum Ekonomiczne – tematy

Tegoroczna edycja forum rozpocznie się we wtorek w południe od prezentacji Raportu SGH i Forum Ekonomicznego. Zostaną przedstawione kluczowe problemy i wyzwania stojące przed Polską i krajami Europy Środkowo-Wschodniej.

Tematy tegorocznego forum to m.in. biznes, polityka, klimat, zdrowie, bezpieczeństwo, media i komunikacja, a także wyzwania związane z COVID-19.

W ramach Forum Ekonomicznego odbędzie się 30. edycja Konferencji Europa Karpat. Politycy, eksperci i przedstawiciele organizacji pozarządowych będą dyskutować o kluczowych problemach Europy Środkowo-Wschodniej. Rozmowy dotyczyć będą również Zielonego Ładu, cyfryzacji, polityki międzynarodowej na linii USA – Europa – Rosja – Chiny, czy partnerstwa Polski i Ukrainy.

Ok. 3 tys. uczestników

W ciągu trzech dni zaplanowano prawie 200 wydarzeń z udziałem 3 tys. uczestników z Polski oraz z Europy, Azji Centralnej, USA.

Organizatorzy zapowiadają, że do Karpacza przybędą m.in. premier Mateusz Morawiecki; minister rolnictwa Grzegorz Puda; minister zdrowia Adam Niedzielski; minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau; minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek; szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Będzie również unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski, a także posłowie, włodarze miast oraz goście m.in. z Węgier, Ukrainy, Czech, Słowacji, Niemiec, Litwy, Białorusi.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

W forum udział mają wziąć także szefowie i przedstawiciele państwowych spółek oraz prywatnych firm.

Wstęp tylko dla zaszczepionych

W tym roku, przy odbiorze identyfikatora uprawniającego do wejścia na teren Centrum Konferencyjnego oraz uczestnictwa w Forum Ekonomicznym, uczestnik powinien posiadać ze sobą dowód tożsamości oraz certyfikat szczepienia przeciwko COVID-19, certyfikat potwierdzający status ozdrowieńca lub negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, który został wykonany nie wcześniej niż 48 h przed rozpoczęciem forum.

salon24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY