Szaraniec odrzucił zaproszenie Niedzielskiego. „Nie godzę się na nawiązywanie dialogu bez udziału wszystkich”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Adam Niedzielski

Adam Niedzielski / Fot. Radio Plus/YouTube

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w poniedziałek, że Wojciech Szaraniec, szef Porozumienia Rezydentów odrzucił zaproszenie na spotkanie w związku z protestem medyków.

Szaraniec odrzucił zaproszenie Niedzielskiego

Szef resortu zdrowia zaprosił na poniedziałek na godz. 9.00 do ministerstwa przewodniczącego Porozumienia Rezydentów Wojciecha Szarańca przed protestem zawodów medycznych zapowiadanym na 11 września. W poniedziałek minister zdrowia poinformował jednak, że do spotkania nie doszło, a Szaraniec odrzucił zaproszenie.

– Moje zaproszenie zostało odrzucone

– napisał dzisiaj rano Niedzielski na Twitterze.

Oznaczając we wpisie Szarańca zarzucił mu, że wcześniej miał twierdzić, iż to minister nie chce się z nim spotkać.

– Szkoda, że z głośnych słów Wojciecha Szarańca „minister nie chce się ze mną spotkać” została pustka. Moje zaproszenie zostało odrzucone. Tu chyba nie chodzi o dialog

– napisał szef MZ.

Z kolei Szaraniec w niedzielę za pośrednictwem Twittera zwrócił się do szefa MZ o spotkanie w środę w Karpaczu, podczas Forum Ekonomicznego.

– Mimo szczerych chęci jak najszybszego spotkania ponownie proponuję rozmowę w środę 8.09.2021 w Karpaczu. Nie godzę się na nawiązywanie dialogu bez udziału wszystkich przedstawicieli komitetu protestacyjno-strajkowego

– napisał na Wojciech Szaraniec.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do sprawy odniosło się również Porozumienie Rezydentów. W odpowiedzi Adamowi Niedzielskiemu napisało, że ma do czynienia ze strajkiem wszystkich zawodów medycznych i personelu pomocniczego.

– Mówimy jednym głosem jako komitet protestacyjno-strajkowy i solidarnie apelujemy o naprawę ochrony zdrowia. Może Pan rozmawiać ze wszystkimi albo z nikim

– można przeczytać.

Również Porozumienie Chirurgów SKALPEL podkreśliło, że albo Adam Niedzielski zaprosi do rozmów wszystkich przedstawicieli Komitetu Protestacyjnego, albo nikt nie będzie chciał z nim rozmawiać.

rynekzdrowia.pl, pulsmedycyny.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY