Afgańczyk zaatakował nożem dwie osoby w Berlinie. Atak miał podłoże islamistyczne?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pxhere

Dramat rozegrał się na ulicach berlińskiej dzielnicy Wilmersdorf. Rozważane jest islamistyczne podłoże tej zbrodni.
  • 29-letni mężczyzna, pochodzący z Afganistanu, rzucił się z nożem na 58-letnią kobietę. Na pomoc atakowanej rzuciła się 66-letnia kobieta. Ona również została ugodzona nożem.
  • Atak został przeprowadzony przez „prawdopodobnie chorego psychicznie” Afgańczyka. Na ile choroba jest prawdziwa, ma wykazać dokładniejsze śledztwo.
  • Rzecznik berlińskiej prokuratury Martin Steltner powiedział „Berliner Zeitung”, że mężczyzna nie był wcześniej znany służbom jako radykalny islamista.
  • Zobacz także: Sousa o zwycięstwie reprezentacji: “Taką drużynę kocham oglądać”

Afgańczyk zaatakował nożem dwie osoby w Berlinie. Dwie osoby z ranami kłutymi przewieziono do szpitala.

29-letni mężczyzna, pochodzący z Afganistanu, rzucił się z nożem na 58-letnią kobietę. Na pomoc atakowanej ruszyła 66-letnia kobieta. Ona również został ugodzony nożem.

Dramatyczne sceny na jednej z ulic Berlina rozegrały w sobotnie popołudnie, ale miejscowa policja oficjalnie poinformowała o nich dzień później.

Jak podaje „Bild”, obie osoby z ranami kłutymi szyi natychmiast zostały przetransportowane do szpitala i trafiły na stół operacyjny. Ich życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Afgańczyk, który zaatakował w Berlinie dwie osoby został aresztowany

29-letni napastnik został aresztowany i usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa. Policji miał tłumaczyć, że zaatakował kobietę, bo ta wykonywała prace w ogrodzie, co nie jest zgodne z jego światopoglądem i zasadami wiary.

O napastniku wiadomo, że pochodzi z Afganistanu, a do Niemiec trafił wraz z wielką falą imigrantów w 2016 roku. Policja w oficjalnym komunikacie podała, że 29-latek był leczony psychiatrycznie, ale jednocześnie nie wyklucza, że atak miał „podłoże islamistyczne”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rzecznik berlińskiej prokuratury Martin Steltner powiedział „Berliner Zeitung”, że mężczyzna nie był wcześniej znany służbom jako radykalny islamista. Według wstępnych ustaleń, nie był także wcześniej karany.

“Mamy dowody na ‚mieszankę’ psychicznych zaburzeń oraz podłoża islamistycznego” – uważa Steltner, który dodał, że analizowana jest aktywność internetowa 29-letniego imigranta z Afganistanu.

Atak został przeprowadzony przez „prawdopodobnie chorego psychicznie” Afgańczyka. Na ile choroba jest prawdziwa, ma wykazać dokładniejsze śledztwo.

W lewicowych mediach już jednak rozkładany jest parasol ochronny nad 29-latkiem, a tym samym całą polityką migracyjną, i chorobą tłumaczy się zachowanie nożownika. Gdyby, co się na szczęście nie zdarza, podobnego ataku z podobnych pobudek dokonał biały mężczyzna, to wyrok przez opinię publiczną dawno zostałby wydany – mielibyśmy do czynienia z faszystą, rasistą i sympatykiem „skrajnej prawicy”.

nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY