Rekordowa ilość prób przekroczenia polskiej granicy. Straż Graniczna reaguje

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Artur Reszko Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Jak poinformowała Straż Graniczna, w sobotę 4 września odnotowano wyjątkowo dużo prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Funkcjonariusze zatrzymali siedmiu Irakijczyków, nielegalnych imigrantów. Jednocześnie udaremniono 200 prób nielegalnego przedostania się do naszego kraju.
  • Na terenie Białorusi, przy granicy z Polską, na wysokości miejscowości Usnarz Górny wciąż koczuje grupa około 24-30 osób. Są pod opieką białoruskich służb.
  • Straż Graniczna odnotowała w sierpniu 3,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.
  • Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie UNHCR, w sierpniu szlakami śródziemnomorskimi przybyło do Europy 14.205 migrantów.
  • Zobacz także: Polska przyjmie 1000 Afgańczyków

Straż Graniczna zatrzymała również 2 obywateli Polski, a także Syryjczyka z niemiecką kartą pobytu. Dokonywali oni pomocnictwa w przemycie osób.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Funkcjonariusze Straży Granicznej zaznaczyli ponadto, że na terenie Białorusi, przy granicy z Polską, na wysokości miejscowości Usnarz Górny wciąż koczuje grupa około 24-30 osób.

Służby białoruskie dostarczają im na bieżąco towary. W razie potrzeby doładowują cudzoziemcom telefony i powerbanki korzystając z agregatu prądotwórczego – poinformowała Straż Graniczna.

Polski MSZ przekazał apel do władz na Białorusi z propozycją udzielenia pomocy humanitarnej migrantom znajdującym się po białoruskiej stronie granicy. Do Białorusi miałby udać się konwój humanitarny.

Najgorsze przed nami

Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie UNHCR, w sierpniu szlakami śródziemnomorskimi przybyło do Europy 14.205 migrantów. To najwyższy wynik w tym roku. W sumie od początku roku dotarły tymi drogami 65.984 osoby. Z kolei polska Straż Graniczna odnotowała w sierpniu 3,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Ponad 2,5 tys. prób zostało udaremnionych przez strażników granicznych. Zatrzymano prawie 1000 nielegalnych imigrantów. Rok temu w tym miesiącu nie było ani jednej próby nielegalnego przekroczenia polskiej granicy.

Eksperci wskazują, że najgorsze dopiero przed nami. Do Europy kierują się kolejne fale migrantów.

magnapolonia.org, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY