Wokalistka Bajm, Beata K. zatrzymana za jazdę po alkoholu, miała dwa promile we krwi

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
policja

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

61-letnia artystka jechała samochodem na podwójnym gazie. Pojazd jeżdżący od krawężnika do krawężnika po al. Niepodległości w Warszawie, wzbudził niepokój wśród innych uczestników ruchu drogowego. Jeden z kierowców wezwał policję. Okazało się, że pojazdem kieruje znana wokalistka i współzałożycielka zespołu Bajm. Jak poinformował rzecznik mokotowskiej policji podkom. Robert Koniuszy, artystka została przebadana alkomatem, który pokazał dwa promile. Pojazd został przekazany osobie uprawnionej a Beata K. straciła prawo jazdy.
  • 61-letnia wokalistka i współzałożycielka zespołu Bajm, Beata K. jechała samochodem na podwójnym gazie
  • Artystka usłyszy zarzut prowadzenia w stanie nietrzeźwości. Grozi jej do dwóch lat pozbawienia wolności
  • W 2020 roku użytkownicy dróg, czyli kierujący, piesi, pasażerowie będący pod wpływem alkoholu, uczestniczyli w 2540 wypadkach drogowych co stanowi prawie 11% ogółu zdarzeń drogowych
  • Zobacz także:

Na podwójnym gazie

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem na warszawskim Mokotowie.  Wokalistka  jechała swoim BMW al. Niepodległości w kierunku Mokotowa.  Jadący „zygzakiem” pojazd został zatrzymany przez innego kierowcę, który zawiadomił policję. Artystka została zwolniona do domu, jednak  ma zgłosić się w czwartek na policję, gdzie usłyszy zarzut prowadzenia w stanie nietrzeźwości. Grozi jej do dwóch lat pozbawienia wolności.

Jakie konsekwencje?

Trzeba pamiętać, że jazda samochodem pod wpływem alkoholu jest niebezpieczna nie tylko dla nas. Jazda pod wpływem niesie zagrożenie także dla innych uczestników ruchu drogowego.  Mimo  prowadzonych różnych akcji społecznych, promujący bezpieczne zachowania na drodze, ilość osób, które wsiadają do samochodu pod wpływem alkoholu z roku na rok rośnie.  W 2020 roku użytkownicy dróg, czyli kierujący, piesi, pasażerowie będący pod wpływem alkoholu, uczestniczyli w 2540 wypadkach drogowych co stanowi prawie 11% ogółu zdarzeń drogowych.  

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

W zależności od ilości promili w wydychanym powietrzu, zatrzymany może być karany za wykroczenie lub popełnienie przestępstwa, zagrożonego karą więzienia od 3 miesięcy do lat 5. Jak wynika z Kodeksu Karnego, osoba prowadząca pod wpływem alkoholu bądź innych substancji odurzających, zatrzymana przez policję, podlega karze grzywny bądź więzienia i natychmiastowo traci uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Dla osób, które kolejny raz ostały ukarane za podobne wykroczenie kary są poważniejsze.

polsatnews.pl, prawodrogowe.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY