Włochy. Uniwersytety papieskie będą wymagać „zielonej przepustki”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Papieski Uniwersytet Laterański

Papieski Uniwersytet Laterański / Fot. Carlos Correa Loyola/Flickr

Najbardziej prominentne uniwersytety papieskie potwierdziły, że będą wymagać „zielonej przepustki”. Niezaszczepionym przeciw Covid-19 studentom i pracownikom będzie to sprawiać wiele trudności.

Przepustka COVID-19 we Włoszech nazywa się „Green Pass”. Mogą ją otrzymać wyłącznie osoby, które zaszczepiły się przeciwko SARS-CoV-2 lub są ozdrowieńcami, czy też posiadają negatywny wynik testu wykonanego w ciągu ostatnich 48 godzin.

Uniwersytety papieskie będą wymagać „zielonej przepustki”

Podlegające bezpośredniej jurysdykcji papieża uczelnie dostosowały swoje regulacje sanitarne do polityki włoskiego rządu. Oznacza to, że tylko posiadacze „zielonej przepustki” swobodnie wejdą do najważniejszych akademii katolickiego świata. Regulacje te właśnie przyjęto na Papieskim Uniwersytecie Św. Tomasza, Papieskim Uniwersytecie Laterańskim i Ateneum Królowej Apostołów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Dwie z tych uczelni położone są na terenie Włoch, które ustaliły taki reżim sanitarny dla wszystkich instytucji publicznych w kraju. Tymczasem Uniwersytet Laterański znajduje się już na ziemiach Państwa Watykańskiego, nie podlega więc prawu ustalanemu przez rzymskie władze.

Test na koronawirusa kilkakrotnie w tygodniu

Wobec wdrożenia na nim opisywanych restrykcji dwóch niezaszczepionych pracowników wyraziło swoje zaniepokojenie. Pragnący zachować anonimowość rozmówcy przekazali National Catholic Regiter, że nie zdecydowali się na przyjęcie szczepionki z powodów etycznych i zdrowotnych. 

Będą musieli kilkakrotnie w tygodniu poddawać się badaniu pod kątem obecności koronawirusa. Za jednorazowy test na Covid-19 zapłacą 20 euro. Jeden z pracowników zaznaczył, że „będzie to kosztować czas i pieniądze”. Chce jednak wierzyć, że „wolność jest tego warta”. Z takimi samymi utrudnieniami zmierzą się wszyscy niezaszczepieni studenci.

pch24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY