Odszkodowania za stan wyjątkowy. Rząd przygotuje program

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Tablica stan wyjątkowy

Tablica stan wyjątkowy / Fot. PAP/Artur Reszko

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik zapowiadał, że rząd przygotuje program odszkodowań dla przedsiębiorców, którzy odnotują straty z powodu wprowadzenia stanu wyjątkowego.

Na wniosek rządu prezydent Andrzej Duda wprowadził 2 września 30-dniowy stan wyjątkowy w pasie o szerokości ok. 3 km przylegającym do granicy z Białorusią i leżącym na terenie 183 miejscowości.

Nie można się tam swobodnie przemieszczać, a osoby mieszkające poza tym terenem mogą mieć problemy. Dla mieszkańców to również nieciekawa zmiana. Ci, którzy stracą na obostrzeniach mogą zwrócić się do wojewody o odszkodowanie.

Odszkodowania za stan wyjątkowy

Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik podczas czwartkowej konferencji prasowej zapowiadał, że rząd przygotuje program odszkodowań dla przedsiębiorców, którzy odnotują straty z powodu wprowadzenia stanu wyjątkowego. 

– Jest to problem i zdajemy sobie z tego sprawę. Razem z ministrem finansów pracujemy nad tym, aby wprowadzić taki rządowy program, który rekompensowałby utracone zyski szczególnie w branży turystycznej, bo to jest branża najbardziej narażona w tym miejscu na start z powodu stanu wyjątkowego

– powiedział Wąsik w rozmowie z WP.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wiceminister zadeklarował również, że założenia takiego programu przedstawione zostaną w przyszłym tygodniu. Pytany o to, jak długo może potrwać stan wyjątkowy, stwierdził że obecnie ciężko to przewidywać.

– Pewności nie mam, jest możliwość prawna przedłużenia go o następne 60 dni (…) Chcemy dokonać stabilizacji sytuacji na granicy przez 30 dni. Nie wiemy, czy to będzie skuteczne, może będzie trzeba podejmować dalej idące kroki

– powiedział.

wp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY