NAJNOWSZY SONDAŻ. Co Polacy myślą o budowie ogrodzenia na granicy z Białorusią?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Płot na granicy z Białorusią

Płot na granicy z Białorusią / fot. Twitter/ Mariusz Błaszczak

Jak wynika z sondażu pracowni Social Changes dla wpolityce.pl, budowę bariery na granicy z Białorusią popiera coraz większa część polskiego społeczeństwa.

Wojsko Polskie buduje na granicy państwowej z Białorusią wysoki na 2,5 metra płot z drutu kolczastego. To reakcja na masowy napływ migrantów sprowadzonych z Bliskiego Wschodu przez reżim Łukaszenki. Najnowszy sondaż przeprowadzony przez Social Changes bada nastroje Polaków względem budowy ogrodzenia na granicy z Białorusią.

Respondentów zapytano, czy Polska powinna uszczelnić granice i zbudować ogrodzenie na granicy z Białorusią, jeżeli napływ imigrantów będzie się nasilał.

Aż 63 proc. badanych opowiada się za budową ogrodzenia. W porównaniu do poprzedniego badania tej pracowni to wzrost o 2 punkty procentowe.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Zaledwie 17 proc. uczestników badania jest przeciwna stawianiu tej konstrukcji. W poprzednim sondażu przeciw było 20 proc. respondentów.

Najnowszy sondaż wskazuje, że 20 proc. badanych nie ma zdania na ten temat.

Za budową płotu opowiada się 88 proc. zwolenników Prawa i Sprawiedliwości. Rozwiązanie to popiera 55 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej; w poprzednim badaniu wskaźnik ten wynosił zaledwie 43 proc. Również 64 proc. wyborców Polski 2050 popiera działania rządu w tej sprawie; poprzednio było to 60 proc.

Badanie zrealizowano metodą CAWI na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na próbie 1065 osób w dniach od 27 do 30 sierpnia 2021 roku.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY