KPO zaakceptowany jeszcze we wrześniu? Rzecznik rządu ma taką nadzieję

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Siedziby instytucji Unii Europejskiej

Siedziby instytucji Unii Europejskiej / Fot. Pixabay

Rzecznik rządu Piotr Müller ma nadzieję, że Krajowy Plan Odbudowy zostanie zaakceptowany jeszcze we wrześniu. Opóźnienia w jego akceptacji tłumaczy biurokracją.

Polska Krajowy Plan Odbudowy do Brukseli przesłała w lipcu. Okazuje się jednak, że 57 mld euro, które miały trafić do Polski w ramach KPO, na razie do naszego kraju nie trafią. 

KPO zaakceptowany jeszcze we wrześniu?

Piotr Müller odniósł się do problemu w relacjach z Komisją Europejską i ciągłego braku akceptacji Krajowego Planu Odbudowy. Na antenie Polsat News wyjaśnił, że „chodzi o przedłużający się mechanizm biurokratyczny w ramach Unii Europejskiej”. Nawiązując do KPO zapewnił, że są to „oddzielne i zupełnie inne procedury”. Liczy, że ten temat zostanie zamknięty do końca września. 

– To zachowanie ze strony KE ja tylko mogę zrzucić na to, że był okres wakacyjny, że przedłuża się ten element biurokratyczny. Ale mamy wrzesień, wszyscy wracają na pokład w Komisji i jestem przekonany, że ten temat musi w ciągu kilku tygodni być zamknięty i środki powinny do Polski popłynąć

– powiedział.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Stoi to w sprzeczności z doniesieniami medialnymi dotyczącymi wypowiedzi unijnego komisarza ds. gospodarczych Paolo Gentiloniego. Europejski polityk miał powiedzieć, że przyczyną przeciągających się negocjacji z Warszawą na temat polskiego KPO jest kwestia dyskusji na temat wyższości prawa unijnego nad krajowym, która właśnie toczy się w Polsce.

PiS zaprzecza takiej interpretacji. Zdaniem wiceministra Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemara Budy, „procedura przyjęcia KPO nie ma związku z innymi procedurami UE”.

wprost.pl, .money.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY