Żabki placówkami medycznymi? Tak chcą obejść zakaz handlu w niedzielę

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sklepy Żabka

Sklepy Żabka / Fot. Wistula/ Wikimedia Commons

Sieć Żabka robi wszystko, by móc działać w niedziele. Po kontrowersjach związanych z planowaną nowelizacją ustawy o zakazie handlu w niedzielę, Żabka poszerza swoją ofertę o usługi medyczne. Dzięki temu, sieć sklepów zostanie zakwalifikowana jako punkt placówek medycznych.

Rząd chciał ukrócić niedzielne działanie Żabek, doprecyzowując prawo o zakazie handlu. Miało zakończyć się otwieranie sklepów „na placówkę pocztową”. Do tej pory było to główną metodą na otwarcie sklepów spożywczych w niehandlowe niedziele. W tej chwili Żabki stały się również placówkami medycznymi.

Właściciele Żabki po raz kolejny pokazują jednak, że państwo w celu egzekwowania “niehandlowych niedziel” będzie musiało toczyć zawzięte walki z prywatnym biznesem. Żabki staną się bowiem punktami opieki zdrowotnej, w których zamówić będzie można konsultację lekarską.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Żabki placówkami medycznymi

Usługa HomeDoctor umożliwia zdalne konsultacje medyczne. Konsultacja z lekarzem internistą lub pediatrą będzie kosztować 55 złotych. Za konsultację ze specjalistą w jednej z 16 specjalizacji – zapłacimy 75 złotych.

W ofercie Żabki jest m.in. alergolog, dermatolog, endokrynolog, laryngolog, ortopeda, pulmonolog, ginekolog, geriatra, reumatolog, nefrolog i dietetyk.

W celu umówienia wizyty u lekarza będzie trzeba zakupić voucher w formie kodu na paragonie niefiskalnym.

Kod, który będzie ważny przez 3 miesiące, należy podać podczas konsultacji lekarskiej HomeDoctor drogą online lub telefonicznie. Dodatkowo, będzie trzeba podać numeru telefonu, na który ma zadzwonić.

Możliwe, że rząd będzie próbował zakazać również takiej działalności. Póki co, sieć sklepów Żabka wygrywa walkę z zakazem handlu w niedziele.

nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY