Sasin ws. nepotyzmu w spółkach Skarbu Państwa: Niemożliwe jest ustalenie liczby osób

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jacek Sasin

Jacek Sasin / fot. MAP Wikimedia Commons

Wicepremier Jacek Sasin napisał, że „niemożliwe jest ustalenie liczby osób, których rezygnacja mogła mieć związek” z realizacją uchwały PiS ws. nepotyzmu w spółkach Skarbu Państwa. Jest to odpowiedź na pytanie senatora KO Krzysztofa Brejzy, podaje Rzeczpospolita.
  • W trakcie licowego kongresu w Warszawie prezes Jarosław Kaczyński poruszył m.in. kwestię nepotyzmu po dojściu PiS do władzy.
  • Krzysztof Brejza z Koalicji Obywatelskiej opublikował w mediach społecznościowych odpowiedź Jacka Sasina z PiS na swoje pytanie.
  • Sasin: Niemożliwe jest ustalenie liczby osób, których rezygnacja mogła mieć związek ze wspomnianą przez pana senatora uchwałą.
  • Zobacz także: Korwin-Mikke znów rozpala emocje! Tym razem chodzi o imigrantów

Senator Krzysztof Brejza z PO zadał pytanie dotyczące „liczby osób odwołanych od 5 do 9 lipca 2021 r. z rad nadzorczych w związku z przyjęciem uchwały zakazującej najbliższej rodzinie posłów i senatorów PiS m.in. zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa lub spółek z udziałem Skarbu Państwa”.

„Niemożliwe jest ustalenie liczby osób”

Senator KO opublikował w mediach społecznościowych odpowiedź wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina z PiS. Pismo datowane jest na 25 sierpnia.

– Niemożliwe jest ustalenie liczby osób, których rezygnacja mogła mieć związek ze wspomnianą przez pana senatora uchwałą

– napisał wicepremier Jacek Sasin, odpowiadając na pytanie Brejzy.

Rzeczpospolita podaje, że w piśmie wicepremier powołał się na przepisy ustawy Kodeks spółek handlowych. Zgodnie z nimi „mandat członka organu nadzorczego wygasa m.in. w przypadku śmierci, rezygnacji lub odwołania ze składu organu”. Dodał, że Ministerstwo Aktywów Państwowych prowadzi listę członków organów zarządzających i nadzorczych spółek.

– Powyższa lista nie zawiera danych i informacji o przynależności partyjnej oraz powiązaniach rodzinnych członków organów zarządzających  i nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa

– można przeczytać.

Wicepremier Jacek Sasin dodał, że powszechnie obowiązujące przepisy nie przewidują obowiązku wskazywania powodu złożenia rezygnacji lub odwołania z pełnionej funkcji członka organu nadzorczego. Natomiast szef MAP nie posiada informacji o przyczynach rezygnacji z zasiadania w organach nadzorczych spółek, w których wykonuje prawa z akcji lub udziałów osób, które we wskazanym przez Brejzę okresie „taką decyzję podjęły”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY