Koronawirus w Polsce. Adam Niedzielski wskazał wyraźny wzrost zakażeń

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Adam Niedzielski

Adam Niedzielski / Fot. flickr.com

We środę 1 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 366 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Ostatniej doby w szpitalach zmarło 13 pacjentów z COVID-19. Wykonano 41 tys. testów.
  • Szef resortu zdrowia pytany o prognozy na temat czwartej fali, odparł, że nie ma dużej liczby zakażeń w Polsce. Dodał jednak, że są zauważalne ich regularne wzrosty.
  • Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 366 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Ostatniej doby w szpitalach zmarło 13 pacjentów z COVID-19.
  • Najwięcej nowych zachorowań odnotowano na Mazowszu i w Małopolsce.
  • Zobacz także: Morawiecki na Westerplatte: “Dzisiaj myli się katów z ofiarami”

Według ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, koronawirus w Polsce jest nadal istniejącym zagrożeniem.

Szef resortu zdrowia pytany o jego prognozy na temat czwartej fali, odparł, że nie ma dużej liczby zakażeń w Polsce, ale są zauważalne regularne wzrosty zakażeń, które utrzymują się na poziomie 20–25 proc. tydzień do tygodnia.

“Dzisiaj będzie ponad 350 przypadków, co w stosunku do poprzedniego tygodnia oznacza ponad 50 proc. wzrost, więc może dobrze, że jest to taki sygnał, który ma nas zdyscyplinować i przypomnieć o tym, że pandemia cały czas jest z nami” – powiedział Niedzielski.

Podkreślił, że z uwagi na liczbę osób zaszczepionych czwarta fala nie będzie takim obciążeniem dla systemu służby zdrowia jak poprzednie.

“Ci, co się nie zaszczepili, są o wiele bardziej narażeni na te najgorsze konsekwencje” – stwierdził Niedzielski.

“Więcej ludzi jest zabezpieczonych, na pewno ta fala pandemii będzie się w mniejszym stopniu przekładała na liczbę hospitalizacji i zgonów” – dodał minister zdrowia.

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane resortu zdrowia

“W środę zostaną podane dane o ponad 350 przypadkach zakażeń koronawirusem. To wzrost o ponad 50 proc. w stosunku do poprzedniego tygodnia” – poinformował w RMF FM szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Kilkanaście minut po wywiadzie, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 366 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Ostatniej doby w szpitalach zmarło 13 pacjentów z COVID-19. Wykonano 41 tys. testów.

Nowe potwierdzone przypadki zakażeń koronawirusem dotyczą województw: mazowieckiego (47), małopolskiego (37), zachodniopomorskiego (32), śląskiego (31), podkarpackiego (28), podlaskiego (25), pomorskiego (25), dolnośląskiego (22), łódzkiego (21), lubelskiego (19), wielkopolskiego (16), kujawsko-pomorskiego (15), opolskiego (12), warmińsko-mazurskiego (12), świętokrzyskiego (9), lubuskiego (5).

10 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID-19 zmarło 5 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 8 osób.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Obłożenie miejsc szpitalnych oraz wykorzystanie sprzętu medycznego

W szpitalach przebywa 475 chorych z COVID-19, w tym 55 pacjentów jest podłączonych do respiratorów.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY