16-latek miał atak serca po przyjęciu szczepionki. Wysokie odszkodowanie

COVID-19
Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szczepienie

Szczepienie przeciw COVID-19 / Fot. pixabay.com

16-latek z Singapuru doznał ataku serca 6 dni po otrzymaniu pierwszej dawki szczepionki przeciw Covid-19  koncernu Pfizer-BioNTech. Kwalifikuje się do otrzymania jednorazowej pomocy finansowej w wysokości 225 tys. dolarów.
  • Komunikat ministerstwa zdrowia Singapuru: Zapalenie mięśnia sercowego było prawdopodobnie poważnym zdarzeniem niepożądanym wynikającym z otrzymanej szczepionki przeciw COVID-19.
  • 16-latek przechodzi obecnie rehabilitację i powoli wraca do zdrowia.
  • Ministerstwo Zdrowia: Korzyści wynikające ze stosowania szczepionek mRNA COVID-19 nadal przewyższają ryzyko związane ze szczepieniem.
  • Zobacz także: Włochy: Wchodzi w życie wymóg posiadania paszportów sanitarnych dla pracowników szkół

16-latek z Singapuru przyjął pierwszą dawkę szczepionki firmy Pfizer-BioNTech 27 czerwca. 6 dni po przyjęciu szczepionki miał atak serca i wymagał intensywnej opieki medycznej.

16-latek doznał ataku serca po przyjęciu szczepionki

– Badania medyczne wykazały, że u młodego człowieka wystąpiło ostre zapalenie mięśnia sercowego, które doprowadziło do zatrzymania akcji serca poza szpitalem

– informuje tamtejsze ministerstwo zdrowia.

W komunikacie ministerstwa zdrowia Singapuru można przeczytać, że zapalenie mięśnia sercowego było prawdopodobnie poważnym zdarzeniem niepożądanym wynikającym z otrzymanej przez niego szczepionki przeciw COVID-19. Mogło się ono nasilić w wyniku intensywnego podnoszenia ciężarów i spożywania dużej ilości kofeiny w napojach energetycznych i suplementach.

16-latek przechodzi rehabilitację i powoli wraca do zdrowia. Robi postępy i może wykonywać codzienne czynności bez pomocy. Prawdopodobnie przez jakiś czas będzie jednak wymagał rehabilitacji ambulatoryjnej.

Należy mu się jednorazowa pomoc finansowa w wysokości 225 tys. dolarów w ramach Programu Rekompensat z Tytułu Uszczerbku na Zdrowiu Spowodowanego Szczpeieniem (VIFAP).

„Korzyści przeważają ryzyko”

Niemniej w Singapurze szczepienia z użyciem dopuszczonych do obrotu preparatów nadal są zalecane wszystkim kwalifikującym się osobom. Ministerstwo zdrowia podaje, że „korzyści ochronne wynikające ze stosowania szczepionek mRNA COVID-19 nadal przewyższają ryzyko związane ze szczepieniem”.

tarnogorski.info, moh.gov.sg

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY