Skandaliczne słowa byłego prezydenta! Porównał polską Straż Graniczną do Hitlerowców [WIDEO]

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Lech Wałęsa w Radio Zet

Lech Wałęsa w Radio Zet / fot.You Tube/ Radio ZET

Kolejnego skandalicznego wystąpienia publicznego dopuścił się były prezydent Lech Wałęsa. W wywiadzie dla Radia Zet porównał funkcjonariuszy Straży Granicznej do żołnierzy Hitlera.
  • Lech Wałęsa w Radiu ZET był pytany o grupę migrantów, która koczuje po stronie białoruskiej tuż przy polskiej granicy.
  • Pytany, dlaczego bronił Władysława Frasyniuka, który żołnierzy strzegących granic nazwał „śmieciami” i „psami”, mówił, że Frasyniuk powiedział tyle, „na ile mu intelekt pozwalał”.
  • Były prezydent Polski w sposób skandaliczny odniósł się do funkcjonariuszy polskiej Straży Granicznej. W swojej wypowiedzi, Lech Wałęsa porównał ich do żołnierzy Hitlera.
  • Zobacz także: Koniec amerykańskiej misji w Afganistanie. Jakie są dalsze plany Joe Bidena?

Lech Wałęsa wystąpił w programie “Gość Radia ZET”. Zapytany o kwestię bieżących wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej stwierdził, że polska Straż Graniczna zachowuje się tak, jak żołnierze Adolfa Hitlera. Skandaliczne słowa byłego prezydenta nie mogą pozostać bez reakcji.

Pytany, co on by teraz zrobił, gdyby był prezydentem, odparł, że „zdjąłby natychmiast to wszystko (zasieki – przyp. red.) i poprosił Unię Europejską o pomoc i wspólnie zastanowił się, jak prawnie pomóc tej sytuacji, a nie robił tego, co robi nasza władza”.

“Wstydzę się i mam wiele pretensji” – oznajmił.

Pytany, co zrobiłby z tymi koczującymi migrantami odparł: „razem byśmy się zastanowili, co zrobić, gdzie podzielić się, kogo wysłać, jak się przygotować, gdyby ten proces był narastający”.

“Wspólnie mądrze demokratycznie z partnerami z UE podejmowałbym decyzje” – powiedział.

W kolejnym fragmencie rozmowy przyznał z kolei, że Unia Europejska nie ma propozycji, by rozwiązać narastający problem nielegalnej migracji.

“Kiedy otworzymy Chiny i Indie, to wtedy dopiero zacznie się migracja, a Białoruś to parę ludzi, śmiechy” – wskazał były prezydent.

Pytany, dlaczego bronił Władysława Frasyniuka, który żołnierzy strzegących granic nazwał „śmieciami” i „psami”, mówił, że Frasyniuk powiedział tyle, „na ile mu intelekt pozwalał”.

“Jeśli się wypiera, to przypiszcie to mi. Ale on powiedział to, co należało powiedzieć w tych warunkach” – mówił.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Skandaliczne słowa byłego prezydenta o funkcjonariuszach Straży Granicznej

Prowadząca rozmowę zwróciła mu uwagę, że żołnierze i funkcjonariusze Straży Granicznej wykonują rozkazy.

“Hitlerowcy też wykonywali rozkazy, i co, sądzimy ich?” – odpowiedział.

Dopytywany, czy można porównać polskich funkcjonariuszy do hitlerowców, oznajmił, że tak.

“Rozkaz to rozkaz” – wskazał.

“Ale hitlerowcy nie mordowali ludzi” – odpowiedziała mu prowadząca rozmowę.

“A czy tu nie dojdzie do morderstwa? Poczekajmy jeszcze trochę, ja przewiduję, że dojdzie” – oznajmił.

Po białoruskiej stronie granicy blisko Usnarza Górnego od ok. trzech tygodni koczuje grupa migrantów. Według Straży Granicznej znajduje się tam 24 lub nieco więcej osób. Grupa nie może przejść do Polski, uniemożliwia to Straż Graniczna i wojsko. 

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY