UE znów będzie naciskać Polskę ws. “praworządności”? Jurova spotka się z Morawieckim

ważne
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Vera Jurova i Mateusz Morawiecki

Vera Jurova i Mateusz Morawiecki / fot. wikimedia commons

Vera Jourova spotyka się wczesnym popołudniem z premierem Mateusz Morawieckim. Wiadomość podaje RMF FM.
  • Będzie to pierwsze oficjalne spotkanie komisarz ds. praworządności Very Jourovej z premierem Mateuszem Morawieckim.
  • Tematem rozmowy ma być kwesta wykonania przez Polskę orzeczeń i postanowień TSUE  z lipca – w sprawie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego oraz kwestie Krajowego Planu Odbudowy.
  • Jourova spotka się także z Donaldem Tuskiem i Szymonem Hołownią a także z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Marcinem Wiącekiem.
  • Zobacz także: Bodakowski rysuje. Satyra na dziś: Idee Adolfa wiecznie żywe

Vera Jurova spotka się z Mateuszem Morawieckim. Ich spodziewane tematy rozmów to wykonanie przez Polskę orzeczeń i postanowień TSUE  z lipca – w sprawie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego oraz kwestie Krajowego Planu Odbudowy. Ten ostatni pierwotnie miał być już zatwierdzony miesiąc temu, ale termin ten opóźnia się właśnie z względu na praworządność.  Przypomnijmy – KE postawiła Polsce ultimatum do 16 sierpnia, grożąc karami finansowymi za niedostosowanie się do wyroku TSUE.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Będzie to pierwsze oficjalne spotkanie komisarz ds. praworządności Very Jourovej z premierem Mateuszem Morawieckim. Do tej pory Warszawa unikała spotkań komisarz z premierem, dowodząc, że nie jest to odpowiedni szczebel. Teraz jednak Jurova spotka się z Morawieckim.

Jourova spotka się także z Donaldem Tuskiem i Szymonem Hołownią a także z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Marcinem Wiącekiem. Jourova weźmie też udział w Gdańsku uroczystościach 41. rocznicę Deklaracji Solidarności.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY