Raport końcowy podkomisji smoleńskiej. Dlaczego nie został opublikowany?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
TU-154

TU-154 / fot. wikimedia commons

Raport końcowy podkomisji smoleńskiej przyjęto 10 sierpnia. Mimo to, nie został on do tej pory opublikowany.
  • Raport końcowy podkomisji smoleńskiej prowadzonej przez Antoniego Macierewicza został przyjęty 10 sierpnia podczas plenarnego posiedzenia tego gremium. Nie został jednak ujawniony.
  • W 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej TVP1 i Telewizja Republika wyemitowały film z raportu końcowego podkomisji smoleńskiej.
  • W ponad 40-minutowym materiale ukazano symulacje i rekonstrukcje katastrofy.
  • Zobacz także: Afganistan: Odwetowy atak rakietowy na lotnisko w Kabulu

Jak wynika z informacji serwisu, raport końcowy podkomisji smoleńskiej prowadzonej przez Antoniego Macierewicza przyjęto 10 sierpnia podczas plenarnego posiedzenia tego gremium. Do tej pory go nie ujawniono, bo „termin przekazania do wiadomości publicznej przewodniczący podkomisji miał zarezerwować dla siebie”.

“Okazuje się, że nie wszyscy spośród 19 członków, jacy pozostali w składzie podkomisji smoleńskiej, mieli być obecni na posiedzeniu. Jednak wszyscy obecni mieli podpisać przygotowany raport końcowy. Co więcej, termin przekazania raportu do wiadomości publicznej przewodniczący podkomisji miał zarezerwować dla siebie” – podał portal wpolityce.pl

W 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej TVP1 i Telewizja Republika wyemitowały film z raportu końcowego podkomisji smoleńskiej. Wówczas Macierewicz poinformował, że raport ten jest już gotowy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

W ponad 40-minutowym materiale ukazano symulacje i rekonstrukcje katastrofy. Przywołano też liczne wyniki analiz, badań i opinii ekspertów współpracujących z podkomisją.

„Podkomisja nie ma wątpliwości, że na tragedię złożył się szereg świadomych działań, zarówno w obszarze remontu samolotu Tu-154M, sposób przygotowania oficjalnej delegacji rządowej do Katynia, świadomego fałszywego sprowadzania samolotu do lądowania 1 tys. m przed lotniskiem przez rosyjskich kontrolerów, jak i awarii oraz eksplozji, które ostatecznie zniszczyły tupolewa i doprowadziły do śmierci prezydenta RP oraz całej delegacji rządowej, lecącej na uroczystości upamiętniające 70. rocznicę ludobójstwa w Katyniu w 1940 r.” – oświadczono w filmie.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY