Obrońcy życia: Chcemy, aby prezydent wycofał projekt ustawy dopuszczający aborcję w przypadku wad letalnych

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Youtube//MediaNarodoweInfo

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka skierowało list do prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie projektu ustawy dopuszczającej przerywanie życia dzieci z podejrzeniem wad letalnych.
  • Prezes Stowarzyszenia: Wady letalne są diagnozowane na późnym etapie ciąży. Nauka dowodzi, że dziecko odczuwa ból od 7 tygodnia od momentu poczęcia.
  • Dodaje, że tzw. kompromis aborcyjny nie zadowoli żadnej ze stron.
  • „Liczymy, że Andrzej Duda stanie na wysokości zadania i wycofa projekt ustawy. Rozwiązanie kompromisowe jest skazane na porażkę.”
  • Zobacz także: Duda o obowiązkowych szczepieniach. Jednoznaczne stanowisko prezydenta

Organizacja apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy, aby wycofał z parlamentu projekt ustawy dopuszczający aborcję w przypadku tzw. letalnych wad płodu. Prezes Stowarzyszenia Wojciech Zięba podkreślił, że proceder tzw. aborcji to dla nienarodzonych dzieci niewyobrażalne cierpienie, barbarzyństwo, którego należy uniknąć. Zaznaczył, że organizacja liczy, że prezydent wycofa projekt ustawy w tej sprawie.

– Wady letalne są diagnozowane na późnym etapie ciąży. Nauka dowodzi, że dziecko odczuwa ból od 7 tygodnia od momentu poczęcia. Zatem dzieci, które byłyby zabijane w wyniku aborcji, są duże i czują ból. To barbarzyństwo, którego należy uniknąć 

– powiedział Wojciech Zięba na antenie Radia Maryja.

Rozwiązanie kompromisowe skazane na porażkę

Zaznaczył, że prawo, które zostało wprowadzone po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, jest dobre. Jednak, gdy została uchylona możliwość dokonywania tzw. aborcji na dzieciach podejrzewanych o niepełnosprawność, na polskich ulicach rozpoczęło się piekło.

– W tym okresie prezydent Andrzej Duda wystąpił z projektem ustawy, który zakłada możliwość dokonywania tzw. aborcji dzieci podejrzewanych o wadę letalną. Chodzi o sytuacje, kiedy lekarz z dużym prawdopodobieństwem stwierdza, że dziecko umrze w czasie ciąży lub po narodzeniu. Paradoksem jest, że zespół Downa jest wadą letalną 

– powiedział Zięba.

Dodał, że „prezydencka propozycja nikogo nie zadowoli. Zwolennicy tzw. aborcji chcą jej na życzenie, a obrońcy życia będą twardo stali na straży każdego życia i obowiązującej konstytucji”. Stowarzyszenie chce, aby prezydent wysłuchał apelu i wycofał złożony do parlamentu projekt ustawy dopuszczający aborcję w przypadku wad letalnych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY