Drakońskie ograniczenia w Chinach. Walka z nałogiem do gier komputerowych

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Gracz przed komputerem

Gracz przed komputerem / fot. Canva

Chiński regulator ograniczył w poniedziałek ilość czasu, jaką gracze poniżej 18. roku życia mogą spędzać na grach online. Młodzież będzie mogła sięgać po taką formę rozrywki przez godzinę dziennie, jedynie w piątki, weekendy i święta. Jest to odpowiedź chińskich służb na coraz powszechniejsze uzależnienie od gier wśród najmłodszych.
  • Chińczycy stawiają krok ku dalszej inwigilacji własnego społeczeństwa, tym razem obierając na swój cel graczy komputerowych.
  • Według najnowszego pomysłu Pekinu, dzieci i niepełnoletnia młodzież mogłaby korzystać z gier online wyłącznie między godziną 20 a 21.
  • Już wcześnie chińskie władze wdrożyły podobne regulacje ograniczające dzieciom gry online do 3 godzin dziennie w okresie wakacyjnym oraz 1,5 godziny w okresie szkolnym.
  • Tak drakońskie założenia mają systemowo zwalczyć wśród młodzieży uzależnienie od gier online.
  • Zobacz także: Sachajko o demontujących płot na granicy: “To skrajna głupota albo dywersja”

Zgodnie z regulaminem, opublikowanym przez Krajową Administrację Prasy i Publikacji, użytkownicy poniżej 18 roku życia będą mogli grać od godziny 20:00 do 21:00.

Chińskie władze wprowadziły ostatnio nowelizację w ograniczeniach dla dzieci i młodzieży. Krajowa Administracja Prasy i Publikacji informuje, że użytkownicy poniżej 18. roku życia będą mogli grać między godziną 20, a 21.

Firmy zajmujące się grami online nie będą mogły świadczyć młodzieży usług w jakiejkolwiek formie poza tymi godzinami. Przedsiębiorstwa dodatkowo muszą upewnić się, że wdrożyły systemy weryfikacji prawdziwego nazwiska – przekazał regulator, który nadzoruje rynek gier w Chinach.

– przekazał mediom regulator odpowiadający przestrzeganie w chinach za obowiązujące ograniczenia.

Już znacznie wcześniej w Chinach obowiązywały drakońskie regulacje dla młodzieży. Władze ograniczyły im bowiem czas dostępu do gier online do trzech godzin dziennie w okresie wakacyjnym, natomiast w ciągu okresu szkolnego do 1,5 godzinny dziennie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Krajowa Administracja Prasy i Publikacji poinformowała również że ​​zwiększy częstotliwość i intensywność kontroli firm zajmujących się grami online, aby upewnić się, że stosują się do ograniczeń czasowych i wdrożyły systemy przeciwdziałające uzależnieniom.

Za nowymi zmianami pójdzie również baczniejsza kontrola firm odpowiadających za dystrybucję gier online. Komunistyczne władze w Chinach chcą upewnić się, że nowe przepisy będą należycie respektowane zarówno przez dzieci, jak i twórców gier komputerowych.

Wprowadzone regulacje mają pomóc w walce z wzrastającym uzależnieniem od gier online, które zaburzają rozwój dzieci i młodzieży.

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY