Rząd planuje kolejne zamknięcie! Niedzielski zapowiada IV falę epidemii

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Niedzielski zapowiada kolejną falę epidemii koronawirusa

Minister Zdrowia Adam Niedzielski / fot. PAP/Artur Reszko Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Minister Zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej zapowiedział wzrost zakażeń na drugą połowę września. Wówczas to rząd zamierza wprowadzać kolejne obostrzenia epidemicznie. Tym razem będą nakładane powiatowo. Taka decyzja została podjęta po tym, jak zauważono dużą dysproporcję szczepień pomiędzy ośrodkami wiejskimi i miejskimi.
  • Dzisiaj Minister Zdrowia, Adam Niedzielski zapowiedział wzrost zakażeń na koronawirusa w drugiej połowie września
  • Zachęcił również grono pedagogiczne do zaszczepienia się, co ma pozwolić na wydłużenie nauczania stacjonarnego dla wszystkich uczniów
  • Zapowiedział również wprowadzanie obostrzeń na poziomie powiatów. Jest to skutek dysproporcji szczepień między miastami, a ośrodkami wiejskimi
  • Zobacz także: Trzecia dawka szczepionki? Niedzielski zapowiada, że to kwestia tygodni

Ze środowiska rządu dobiegają coraz śmielsze głosy o ponownym zamykaniu gospodarki i obywateli w domach pomimo zaszczepienia kilkunastu milionów Polaków. Minister Zdrowia, Adam Niedzielski z ukrytą satysfakcją zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wzrost zakażeń na koronawirusa. Kolejna fala ma się pojawić w drugiej połowie września.

Spodziewamy się, że we wrzesień wejdziemy ze średnią liczbą zakażeń 200-300. W drugiej połowie września na pewno nastąpi przyspieszenie

– zapowiedział Adam Niedzielski.

Rząd Mateusza Morawieckiego w dalszym ciągu nie zniósł wszystkich nałożonych na oczątku epidemii COVID-19 obostrzeń, lecz teraz przez Adama Niedzielskiego zapowiadane jest wprowadzanie obostrzeń. Tempo wzrostu zakażeń będzie monitorowane przez resort zdrowia i radę medyczną. Lockdown będzie wprowadzony wówczas, gdy wskaźnik zakażeń drastycznie wzrośnie, a infrastruktura szpitalna zostanie przeciążona.

Spodziewamy się przyspieszenia w drugiej połowie września i w zależności jak to przyspieszenie będzie przekładało się na hospitalizację – parametry dolegliwe z punktu widzenia systemu opieki zdrowotnej, będziemy podejmowali odpowiednie decyzje

– zapowiedział szef resortu zdrowia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Różnica szczepień pomiędzy wsiami, a miastami

Tym razem obostrzenia nie będą nakładane na poszczególne województwa, lecz zostanie to przeniesione na poziom powiatów. Rząd przy nakładaniu ograniczeń, będzie brał również poziom zaszczepienia w danym powiecie. Taka strategia jest podyktowana dużą dysproporcją szczepień między ośrodkami miejskimi i wiejskimi.

Minister podał po raz pierwszy przybliżone wskaźniki wprowadzenia stref żółtych i czerwonych. Przyznał, że wskaźniki zakażeń na 10 tysięcy zostaną dwukrotnie obniżone, ale jednocześnie wysoki poziom zaszczepienia będzie przenosił dany powiat do niższej strefy.

Według wstępnych wyliczeń powiaty będą trafiały do żółtej strefy przy 12 zakażeniach na 10 tysięcy osób, a do czerwonej strefy przy 24 zakażeniach na 10 tysięcy.

Najnowsze dane na temat zakażeń

W Polsce odnotowano 234 nowe zakażenia koronawirusem. To wzrost nowych przypadków o 13 procent w porównaniu z poprzednią środą. 

Zmarło 5 osób chorych na Covid-19. Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w szpitalach jest 374 chorych z COVID-19, w tym 46 pacjentów podłączonych do respiratorów.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY