Wałęsa o słowach Frasyniuka: Brawo Władek! Podpisuję się

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Lech Wałęsa

Lech Wałęsa / Fot. Wikimedia Commons

– Brawo Władek! Podpisuję się, masz rację, tak trzeba, tak trzymać! – powiedział były prezydent Lech Wałęsa w rozmowie z portalem Interia.pl. Poparł w ten sposób wypowiedź Władysława Frasyniuka, który w skandalicznych słowach odniósł się do żołnierzy strzegących granicy z Białorusią.
  • Władysław Frasyniuk swoją wypowiedzią o polskich żołnierzach na granicy polsko-białoruskiej wywołał falę negatywnych komentarzy.
  • Lech Wałęsa uważa natomiast, że Frasyniuk nie przesadził i popiera jego słowa.
  • Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak złożył w sprawie słów Frasyniuka zawiadomienie do prokuratury.
  • Zobacz także: Komisja Europejska zapewnia o współpracy z Polską ws. napływu uchodźców

W niedzielę w TVN24 Władysław Frasyniuk, działacz opozycji z czasów PRL, porównał polskich żołnierzy pełniących służbę na granicy z Białorusią do „watahy psów” i „śmieci”.

– Wataha psów, która otoczyła biednych, słabych ludzi. (…) Tak nie postępują żołnierze. Śmieci po prostu. To nie są ludzkie zachowania.

– powiedział Frasyniuk.

Wałęsa podpisuje się pod słowami Frasyniuka

Słowa Władysława Frasyniuka wywołały falę komentarzy, które w znacznej większości mocno krytykowały byłego opozycjonistę z czasów PRL. Okazuje się jednak, że Frasyniuka wspiera Lech Wałęsa, który stwierdził, że ten wcale nie przesadził w swojej ocenie i słowach.

– Brawo Władek! Podpisuję się, masz rację, tak trzeba, tak trzymać!

– powiedział były prezydent.

Podkreślił też, że słowa Frasyniuka w stosunku do zachowania polskich żołnierzy na granicy „nie były za mocne”.

– A ich zachowanie z tamtej strony nie jest mocne? Nie jest bezczelne i barbarzyńskie? Przecież to jest oczywiste, więc jakie tu można słowa dobierać. Kultura? Ze strony tych, którzy tłumią te wolnościowe sprawy, nie ma żadnej kultury

– ocenia Wałęsa.

„Wybrał jasne i czytelne słowa”

Były prezydent stwierdził, że Frasyniuk wybrał po prostu jasne i czytelne słowa. Zaznaczył, że ich dobór w stosunku do żołnierzy na granicy polsko-białoruskiej był odpowiedni.

Tymczasem minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak złożył w sprawie słów Frasyniuka zawiadomienie do prokuratury. Dodał, że „szkoda słów i komentarzy na prostacką wypowiedź”.

– Też można złożyć zawiadomienie na ministra, za kierowanie żołnierzami. Proponuję, by Władek podał ministra do prokuratury, ale do krajowej to nie ma sensu, bo oni tu wszystko mają poustawiane

– powiedział Wałęsa.

Biedroń też popiera Frasyniuka

Słowa Frasyniuka komentował w Wirtualnej Polsce europoseł Lewicy Robert Biedroń.

– Oczywiście Władysław Frasyniuk przekracza granicę, tylko pytanie, jeżeli jest zapraszany do programu, czego od niego oczekiwać. On nazywa rzeczy po imieniu, wyraża emocje wielu ludzi, którzy tych emocji w taki sposób nie są w stanie wyrazić, bo nie mają dostępu do kamery

– powiedział.

– Zgadzam się całkowicie z postawioną przez Władysława Frasyniuka tezą . Dobrze, że są tacy ludzie, jak Władysław Frasyniuk

– podkreślił.

Interia.pl, tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY