Przeciwnicy szczepień wdarli się do siedziby telewizji w Londynie

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Przeciwnicy szczepień wdarli się do telewizji

Przeciwnicy szczepień wdarli się do siedziby telewizji / Fot. Twitter/ Shayan Sardarizadeh

W poniedziałek po proteście przeciwnicy szczepień wdarli się do siedziby telewizyjnej firmy produkcyjnej ITN w Londynie. Do biurowca weszło około 100 osób, które wdały się w szamotaninę z policją.
  • Przeciwnicy szczepień znieważyli jednego z prezenterów serwisów informacyjnych.
  • ITN to firma, w której produkowane są m.in. wiadomości dla stacji ITV, Channel 4 i Channel 5.
  • Podobne zdarzenie miało miejsce w Londynie dwa tygodnie temu.
  • Zobacz także: Nowy Jork. Obowiązkowe szczepienia dla pracowników szkół

Do zdarzenia doszło po proteście przeciwko szczepieniom i restrykcjom covidowym, który odbył się w Londynie. Na nagraniach wideo zamieszczonych w mediach społecznościowych widać, jak przeciwnicy szczepień próbują dostać się do biurowca w londyńskiej dzielnicy Camden, oraz ich szamotaninę z próbującą im w tym przeszkodzić policją.

https://twitter.com/NewsForAllUK/status/1429795600699166723?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1429795600699166723%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwydarzenia.interia.pl%2Fswiat%2Fnews-wielka-brytania-antyszczepionkowcy-wdarli-sie-do-telewizjinId5438065

Przeciwnicy szczepień wdarli się do telewizji

Media podają, że sporej grupie, ponad 100 osobom, udało się jednak dostać do budynku telewizji. Na jednym z nagrań słychać, jak przeciwnicy szczepień znieważają prowadzącego przez wiele lat wiadomości w Channel 4 dziennikarza Jona Showa.

Fakt przedostania się części protestujących do budynku potwierdziły zarówno londyńska policja metropolitalna, jak i władze ITN.

– Funkcjonariusze reagują na protest w prywatnej nieruchomości na Gray’s Inn Road w Camden, gdzie ludzie bezprawnie uzyskali dostęp do budynku. Funkcjonariusze są na miejscu, zapewniając ochronę budynku i usuwając tych, którzy się do niego dostali

– poinformowała policja.

– Policja jest obecna w związku naruszeniem zasad bezpieczeństwa na Gray’s Inn Road, w siedzibie ITN. Pracownikom ITN, w tym osobom pracującym w ITV News, Channel 4 News i Channel 5 News, doradzono, aby albo zostali w budynku, albo trzymali się z daleka, gdy sytuacja jest rozwiązywana

– oświadczyła rzeczniczka ITN.

Podobne zdarzenie miało miejsce w Londynie dwa tygodnie temu. Również po proteście przeciwnicy szczepień, których było kilkadziesiąt, próbowali się wedrzeć się do dawnej siedziby stacji BBC w zachodnim Londynie, skąd jednak publiczny nadawca wyprowadził się niemal całkowicie już kilka lat temu.

Interia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY