Strzelanina na lotnisku w Kabulu. Nie żyje jedna osoba

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
AFGHANISTAN CRISIS

AFGHANISTAN CRISIS / PAP/EPA/Sgt. Victor A. Mancilla / US Central Command Public Affairs HO

Na międzynarodowym lotnisku w Kabulu doszło do strzelaniny pomiędzy nieznanymi napastnikami a afgańskimi, niemieckimi i amerykańskimi siłami bezpieczeństwa.

Strzelanina na lotnisku w Kabulu jest dowodem na wciąż niespokojną sytuację w stolicy Afganistanu. Jak wynika z informacji Bundeswehry, żaden jej żołnierz nie odniósł obrażeń, a jeden funkcjonariusz sił afgańskich zginął.

Niepewna sytuacja jest wciąż w okolicy Kabulu. Brytyjskie Ministerstwo Obrony w wydanym w niedzielę komunikacie poinformowało, że warunki na miejscu są “niezwykle trudne”.

“Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby poradzić sobie z sytuacją w możliwie najbezpieczniejszy i najpewniejszy sposób” – przekazało.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Według przedstawicieli NATO, co najmniej 20 osób zginęło w ciągu ostatniego tygodnia na kabulskim lotnisku i w jego okolicach. Ostatnia strzelanina na lotnisku w Kabulu jest kolejnym dowodem na to, że Talibowie nie posiadają jeszcze pełnej kontroli nad miastem.

Od zajęcia przez talibów Kabulu 15 sierpnia w porcie lotniczym w afgańskiej stolicy panuje chaos. Tysiące osób chcących opuścić kraj gromadzą się na lotnisku i w jego okolicach.

Siły walczące z talibami w północnym Afganistanie twierdzą, że zajęły trzy dystrykty w pobliżu doliny Pandższiru, gdzie zgromadziły się resztki sił rządowych i innych bojówek.

Nie jest jasne, jakie siły były zaangażowane w walki, ale jak pisze Reuters, jest to oznaką utrzymującej się rozproszonej opozycji wobec talibów, którzy przejęli władzę po w błyskawicznej kampanii, gdy w ciągu tygodnia zajęli wszystkie główne miasta Afganistanu.

tvp info rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY