Kolejna grupa polskich strażaków wyrusza do Grecji. Trwa walka z szalejącymi pożarami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pxhere

Wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik poinformował, że do gaszenia pożarów w Grecji wyruszy kolejna grupa polskich strażaków.
  • W ostatnich tygodniach w Grecji wybuchło kilkaset pożarów z powodu długotrwałych upałów, podczas których temperatura sięgała 45 stopni Celsjusza.
  • Wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik poinformował w czasie konferencji prasowej w Warszawie, że do Grecji około godz. 9 wyleci kolejna grupa strażaków. 
  • Strona grecka poprosiła, by nowa zmiana strażaków pozostała na miejscu dwa tygodnie.
  • Zobacz także: Skandaliczne słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach: “Śmiecie”, “wataha psów” [+WIDEO]

W ostatnich tygodniach w Grecji wybuchło kilkaset pożarów z powodu długotrwałych upałów, podczas których temperatura sięgała 45 stopni Celsjusza. Akcji gaszenia ognia przewodniczą międzynarodowe jednostki. W tym celu kolejna grupa polskich strażaków wyrusza do Grecji.

Rano wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik poinformował w czasie konferencji prasowej w Warszawie, że do Grecji około godz. 9 wyleci kolejna grupa strażaków. Do samolotu wsiądą przede wszystkim strażacy z Dolnego Śląska i Wielkopolski. Będą wspierać ich również strażacy z Dolnego Śląska. Cały sprzęt, czyli 46 samochodów ratowniczo-gaśniczy jest już w Grecji. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Kolejna grupa polskich strażaków wyrusza do Grecji

“Oczekuję, że zobaczymy się wszyscy razem jak najszybciej. Obyście jak najszybciej wykonali swoje zadanie i wszyscy powrócili zdrowi tu do Polski z powrotem (…)” – powiedział Wąsik, kierując słowa do strażaków.

Wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformował, że strona grecka poprosiła, by nowa zmiana strażaków pozostała na miejscu dwa tygodnie. Jednocześnie wyraził nadzieję, że strażakom uda się wrócić do Polski szybciej.

Straszy brygadier Marcin Kędra, dowódca grupy, która około godz. 9 wyleci z naszego kraju, przyznaje, że akcja będzie równie trudna, jak ta, która trwa już w Grecji od tygodni.

“Spodziewamy się mniej więcej tego samego poziomu trudności. Warunki są bardzo zbliżone do tego, co było przez ostatni tydzień w miejscu, gdzie działa grupa” – powiedział. 

Komendant główny PSP nadbrygadier Andrzej Bartkowiak z kolei podziękował strażakom za gotowość i natychmiastową mobilizację. 

“Chcę powiedzieć i podkreślić, że to jest wyjazd na ochotnika, dobrowolny” – dodał. 

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY