Haniebny wpis posłanki KO: Polacy tak samo pomagają uchodźcom, jak kiedyś Żydom w czasie wojny

Dodano   7
  LoadingDodaj do ulubionych!
Klaudia Jachira

Klaudia Jachira / Fot. PAP/ Leszek Szymański

– Polacy tak samo pomagają uchodźcom, jak kiedyś Żydom w czasie wojny – napisała w poniedziałek na Twitterze posłanka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira. Krytykują ją anonimowi internauci oraz politycy - zarówno obozu rządzącego, jak i opozycji. 

Wielu przedstawicieli opozycji wzywa do wpuszczenia do Polski imigrantów koczujących na granicy z Białorusią. Oskarżają rząd i służby graniczne o „bezduszność”. Klaudia Jachira opublikowała na Twitterze haniebny, niezgodny z prawdą historyczną komentarz. Jej wpis wywołał lawinę komentarzy.

– Tą wypowiedzią okryła się Pani hańbą. Absolutnie skandaliczne słowa

– stwierdził wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek.

– Najpierw Frasyniuk, teraz Jachira. Poziom debaty publicznej nie spada – on szoruje po dnie

– dodał polityk partii Jarosława Gowina.

Poseł PiS Jan Mosiński chce ukarania Jachiry, dlatego zapowiedział wniosek do komisji etyki poselskiej. 

Jachira nie zamierza przepraszać

– Napisałam tylko, że tak samo pomagamy, jak w czasie wojny Żydom. Byli Polacy, którzy pomagali i byli tacy, którzy donosili na ukrywających się Żydów. Tak samo jest teraz. Są tacy, którym los uchodźców jest bliski – siedzą na granicy, próbują pomóc, i tacy, którzy doprowadzają do ich cierpienia i śmierci, co widziałam na własne oczy

– powiedziała posłanka w rozmowie z portalem polsatnews.pl. 

Dopytywana, czy któryś z Afgańczyków na polsko-białoruskiej granicy zmarł stwierdziła, że „jest już tylko krok od prawdziwiej tragedii”. 

– Widziałam, w jak złym stanie byli ci ludzie kilka dni temu. Teraz co chwilę pada, noce są bardzo zimne, oni nie mają pomocy lekarskiej…

– podkreśla posłanka KO. 

W piątek posłanka KO Klaudia Jachira pojechała na granicę polsko-białoruską do Usnarza Górnego, gdzie chciała przekazać paczki koczującym migrantom z Afganistanu. Funkcjonariusze Straży Granicznej nie pozwolili jej jednak przekroczyć granicy, posłanka bezskutecznie próbowała powoływać się na swój immunitet. 

polsatnews.pl, dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY