Covidowe szaleństwo w Niemczech! Wolność pozostaje złudzeniem

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/EPA/Filip Singer. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Od poniedziałku w całym kraju obowiązuje tzw. zasada 3G. Oznacza ona, że każdy, kto przebywa w publicznie dostępnych pomieszczeniach zamkniętych, musi być zaszczepiony, wyleczony lub przedstawić negatywny test na obecność koronawirusa. Pomimo wspomnianej zasady nadal za zachodnią granicą obowiązuje przepis o zasłanianiu twarzy maseczką.
  • Niemcy wprowadzili obowiązek testowania dla wszystkich włącznie z zaszczepionymi i ozdrowieńcami
  • Niski wskaźnik zakażeń nie uchronił naszych zachodnich sąsiadów przez rządowym rygorem zakładania maseczek na twarzy
  • Sezon jesienno-grypowy będzie dla niezaszczepionych Niemców prawdziwym koszmarem, finansując z własnych portfeli testy na obecność koronawirusa
  • Zobacz także: Niemcy ogłaszają początek czwartej fali zachorowań na COVID-19

Pomimo szeroko zakrojonej akcji szczepień władze federalne w Berlinie postanowili utrzymywać w dalszym ciągu covidowe szaleństwo. Nadal pozostaje obowiązek testowania na obecność koronawirusa przed wyjściem do restauracji, kina, salonu fryzjerskiego, siłowni, basenu. Te same przepisy obowiązują również uczestników masowych imprez, pracowników i seniorów w domach opieki, w tym członków rodziny, do ośrodków rehabilitacyjnych przyjmują jedynie przetestowane osoby, tak samo przed odwiedzinami w szpitalu należy się przetestować.

W trakcie dłuższego pobytu w hotelu należy uzbroić się w cierpliwość i zaopatrzyć portfel w dodatkowe fundusze na testy covidowe, które należy przeprowadzać co 3 dni, aż do czasu wykwaterowania. Istnieją wyjątki, dla uczniów którzy są regularnie testowani. Testy nie obowiązują jednak małych dzieci.

Kraje związkowe mogą zawiesić obowiązywanie tych zasad, kiedy siedmiodniowa zapadalność w danym landzie utrzymuje się na stałym poziomie poniżej 35 nowych zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu tygodnia.

Nadal obowiązkiem każdego, bez względu na to, czy jest zaszczepiony, wyleczony czy przebadany tzw. zasada 3G, jest zachowanie dystansu i noszenie maseczek podczas zakupów i w środkach transportu publicznego.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Sezon grypowy pogrąży finansowo niezaszczepionych!

Zbliżający się wielkimi krokami sezon jesienno-grypowy, stanie się dla tysięcy niezaszczepionych Niemców prawdziwą udręką. Do 11 października kraje związkowe i rząd federalny fundują bezpłatne testy na obecność koronawirusa. Obecnie można je wykonywać w różnych miejscach m.in. specjalne namioty stoją przed kinami, restauracjami. Wielu klientów chcących bez obaw o opresję społeczną i rządową korzysta z takich punktów.

Rząd federalny i rządy krajów związkowych uzgodniły zakończenie bezpłatnego testowania, ponieważ każdy w Niemczech może teraz bez problemu się zaszczepić.

Instytut Roberta Kocha poinformował w poniedziałek o 3668 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. To o 1542 więcej niż w poniedziałek tydzień temu, kiedy odnotowano 2126 nowych zakażeń. Siedmiodniowa zapadalność wzrosła do 56,4 z 54,5 poprzedniego dnia. Wartość ta wskazuje, ile osób na 100 tysięcy mieszkańców zostało zakażonych koronawirusem w ciągu ostatnich siedmiu dni.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY