Ulicami Warszawy przejdzie Procesja Różańcowa za Polskę

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Różaniec

Różaniec / Fot. pixabay.com / CC

Dziś ulicami Warszawy przejdzie Procesja Różańcowa za Polskę. Wydarzenie rozpocznie się od Mszy Św. w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika. Będzie ona sprawowana o godzinie 12:30.

Celem modlitewnego wydarzenia jest wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy Polaków. Po Mszy Św. zebrani zgromadzą się przy pomniku ks. Ignacego Skorupki, skąd przejdą przez Most Śląsko-Dąbrowski w kierunku Starego Miasta.

Zobacz także: Jak liczne są polskie partie polityczne? Sprawdź!

W procesji będzie niesiona ikona Matki Bożej Łaskawej oraz m.in. relikwie św. Andrzeja Boboli i Maksymiliana Marii Kolbego. Procesja Różańcowa za Polskę zakończy się ok godz. 17.00 na pl. Zamkowym. Na zakończenie wierni ponowią akt osobistego poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi.

Jesteśmy świadkami tego, że w polskiej przestrzeni publicznej dokonuje się jawnych grzechów, nawołuje się do aborcji, niszczenia kościołów. Profanowane są figury, wizerunki Matki Bożej. […] Co chwilę słyszymy o atakach na kapłanów i profanacjach Najświętszego Sakramentu. Chcemy w związku z tym dokonać publicznej ekspiacji, wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Jest to także nawiązanie do nabożeństwa pierwszych sobót, a więc do nabożeństwa wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi – powiedział Artur Wolski, inicjator modlitewnego wydarzenia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY