Zablokowany za wywiad z ordynatorem oddziału zakaźnego. Możliwa likwidacja kanału. You Tube w akcji

Dodano   8
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jan Bodakowski

Jan Bodakowski / Zdjęcie z archiwum Jana Bodakowskiego

Naziści palili książki, podobnie komuna zniszczyła wycofywane z bibliotek książki patriotyczne i katolickie. Komunistyczna cenzura zakazywała pisać o kwestiach niewygodnych dla komunistycznej dyktatury, a nawet wspominania o istnieniu nieposłusznych pisarzy. Dziś amerykańskie korporacje kasują kanały, profile, filmy i posty, za publikację treści politycznie niepoprawnych.

Ban za wywiad z ordynatorem oddziału zakaźnego

Od pięciu lat wrzucam filmy na swój kanał Jan Bodakowski Video. Zapewne dobijam już do tysiąca filmików. Są to głównie wywiady z pisarzami, politykami czy ekspertami. Właśnie dostałem kolejnego bana (zakaz publikacji na 14 dni) na You Tube. Tym razem za wywiad z ordynatorem oddziału zakaźnego w Dąbrowie Tarnowskiej doktorem Zbigniewem Martyką. Tematem rozmowy była polityka anty-covidowa. Zdaniem You Tube’a ordynator oddziału zakaźnego nie ma prawa wypowiadać się na temat rzekomej pandemii, a ja nie mam prawa publikowania wywiadu z lekarzem kierującym oddziałem zakaźnym.

Ban za wywiad z redaktorem książki zawierającej wywiady z naukowcami

Wcześniej dostałem bana za wywiad z doktorem Mariuszem Błochowiakiem redaktorem zbioru wywiadów z naukowcami „Fałszywa pandemia”. Tematem rozmowy była publikacja naukowa z tekstami naukowców. Widać, że na You Tube zakazane są rozmowy o książkach z tekstami naukowymi prowadzone z naukowcem.

Ban za sfilmowanie demonstracji

Jeszcze wcześniej dostałem bana za kilkuminutowy filmik bez komentarza autorskiego, będący tylko zapisem tego, jak przechodzi koło mnie demonstracja przeciwników covidowego faszyzmu. You Tube zakazuje nie tylko wywiadów, ale nawet informowania o tym, że jakieś wydarzenie miało miejsce. Jak byłem mały, to w PRL, dokładnie to samo robiła cenzura – zakazując pisania o Katyniu czy niezadowoleniu społecznym.

Może się więc zdarzyć, że You Tube zlikwiduje mój kanał Jan Bodakowski Video. Niezbyt cieszy mnie ta perspektywa – choć nie jestem zaskoczony – amerykańska korporacja wykasowała już wiele kanałów. Bolesna będzie szczególnie utrata materiałów dokumentujących wydarzenia polityczne, czy wywiadów z pisarzami (zwłaszcza, że niektórzy z nich już zmarli) – nie było mnie stać na zakup dysków zewnętrznych, by skopiować wszystkie te materiały.

Likwidacja kanału to likwidacja dokumentacji życia politycznego w Polsce z ostatnich 5 lat

Jan Bodakowski Video dorobił się 2,94 tys. subskrybentów (2940). Moim najpopularniejszym filmem był film „Witek muzyk ulicy. Ja się w tobie zakochałem 2”, który miał 1.100.000 (niestety nigdy nie miałem monetyzacji – i ani grosza na moich filmikach nie zarobiłem). Równie popularny był mój filmik dokumentujący rozmowę Wojciecha Cejrowskiego z niemieckim dziennikarzem (filmik, oczywiście bez informacji, że jestem jego autorem, jest na kanale Wojciecha Cejrowskiego z wynikiem 1.800.000 i na kanale Najwyższego Czasu z wynikiem 323.213 – drugi mój wywiad z Cejrowskim na kanale Najwyższego Czasu ma 381.421).

Drugim najpopularniejszym filmem na moim kanale był wywiad z Wojciechem Cejrowskim o PiS z wynikiem 331.000. Trzecim relacja z marszu o wolność z maja 2021 (37.000), czwarty „Zastraszona spisywaniem za brak maseczki kobieta ma atak padaczki” (25.000). Kolejne to „Marsz o wolność przed siedzibą premiera” (23.000). „Pani bez maseczki i policja”, (18.000), „Ziemkiewicz o Konfederacji i PiS” (12.000), „Ivan Komarenko piosenka z demonstracji” (12.000), „Zwolennik KOD krytycznie o NSZ” (11.000), „Krzysztof Bosak o endecji Ziemkiewicza” (9.900).

Kanał Jan Bodakowski Video działa od 5 lat. Na kanale Jan Bodakowski Video można znaleźć relacje z: Marszów Pileckiego, Marszów dla Życia i Rodziny, Marszów Wołyńskich, Marszów Katyńskich, Marszów Powstania Warszawskiego, Marszów Niepodległości, demonstracji PiS i antyPiS, ONR, Ruchu Narodowego, KOD, Nowoczesnej, partii Razem, Obywateli RP, SLD, demonstracji narodowych, prawicowych, antyaborcyjnych, antyPiS, PiS, tęczowych, feministycznych, świąt katolickim, działań antyaborcyjnych, targów, wykładów IPN, filmiki dokumentujące piękno polskiej przyrody i zabytki, występy artystyczne, czy wystawy.

Komuna też stosowała cenzurę, a naziści palili książki

Jan Bodakowski Video to też setki wywiadów z między innymi: Tomaszem Kołodziejczakiem, Gabrielem Maciejewskim, ojcem Leonem Knabitem, Krzysztofem Kaźmierczakiem, Beatą Tyszkiewicz, Piotrem Zychowiczem, Pawłem Lisickim, Sławomirem Zajączkowskim, Krzysztofem Wyrzykowskim, Jackiem Pałkiewiczem, Lechem Kowalskim, Tomaszem Sommerem, Marcinem Wolskim, Piotrem Wrońskim, Robertem Winnickim, Krzysztofem Bosakiem, Mirosławem Winiarczykiem, Aleksandrem Majewskim, Januszem Korwin-Mikke, Krzysztofem Wyszkowskim, Jerzym Robertem Nowakiem, Leszkiem Bublem, Konradem Berkowiczem, Jackiem Wilkiem, Krzysztofem Kawęckim, Piotrem Semką, Antonim Macierewiczem, Andrzejem Nowakiem, Janem Pospieszalskim, Jackiem Kurskim, Pawłem Szopą, Barbarą Wachowicz, Kornelem Morawieckim, Pawłem Piekarczykiem, Norbertem Smołą Smolińskim, Mateuszem Morawieckim, Janem Żarynem, Bawerem Aondo-Akaą, Gabrielem Janowskim, Karatem, Bartoszem Józwiakiem, Witoldem Gadowskim, Robertem Bąkiewiczem, Liroyem, Robertem Gwiazdowskim, Kają Godek, Leszkiem Szymowskim, Lucyną Kulińską, księdzem Isakowiczem Zaleskim, Markiem Chodakiewiczem, Grzegorzem Braunem, Wojciechem Tumanowiczem, Marcinem Rolą, Stanisławem Michalkiewiczem, Wojciechem Sumlińskim, Ewa Kurek, Januszem Szewczakiem, profesorem Zbigniewem Wawrem, profesorem Wojciechem Roszkowskim, Magdaleną Ogórek, profesorem Andrzejem Paczkowskim, Klaudią Jachirą, Marianem Miszalskim, Stanisławem Krajskim, Ireneuszem Lisiakiem, Adamem Borowskim, Adamem Słomką, Dobromirem Sośnierzem, prezesem IPN Jarosławem Szarkiem, Mirosławem Piotrowskim, Pawłem Tanajno, Bartłomiejem Kurzeją, Arturem Dziamborem, Mariuszem Dzierżawski, Bogusławem Rogalskim, Urszulą Krupą, Bogdanem Pękiem, Marcinem Dybowskim, Konradem Lewandowskim, Markiem Miśko, Jakubem Zgierskim, Michałem Kołodziejczakiem, Pawłem Walo, Justyną Sochą, Mariuszem Błochiwiakiem, Krzysztofem Szwagrzykiem, Piotrem Witczakiem, wydawcami i autorami książek.

Likwidacja kanałów z tak bogatą dokumentacją polskiego życia politycznego i kulturalnego to kontynuacja spalenia przez nazistowskiego okupanta niemieckiego polskich archiwów i bibliotek. Tym gorsza, że nie dotycząca tylko mnie, ale i wielu innych kanałów.

Jan Bodakowski

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY