Posłanka opozycji wzywa do wpuszczenia imigrantów. “Kim są, ustali się później”

Dodano   8
  LoadingDodaj do ulubionych!
Migranci w Usnarzu Górnym

Migranci w Usnarzu Górnym / Fot. Twitter /Fundacja Ocalenie

Wielu przedstawicieli opozycji wzywa do wpuszczenia do Polski imigrantów koczujących na granicy z Białorusią. Posłanka PO namawiała do tego na Twitterze.

Wielu przedstawicieli opozycji wzywa do wpuszczenia do Polski imigrantów koczujących na granicy z Białorusią. Niecodzienny wpis wstawiła na swojego Twittera posłanka PO Iwona Hartwich. – Wpuśćcie tych ludzi do Polski! Kim są, ustali się później! – napisała.

We wpisie, który najprawdopodobniej był adresowany do przedstawicieli rządu, Hartwich wezwała do tego, żeby koczujący na polskiej granicy imigranci, którzy nawet zdaniem Unii Europejskiej są częścią planu nacisku na Europę przez reżym w Mińsku, zostali jak najszybciej wpuszczeni do naszego kraju. Stwierdziła, że wcześniej nie muszą być zweryfikowani.

– Wpuśćcie tych ludzi do Polski! Kim są, ustali się później! Od czego macie służby?

– napisała Hartwich.

Migranci w Usnarzu Górnym chcą ochrony międzynarodowej

Od kilku dni na polsko-białoruskiej granicy w pobliżu miejscowości Usnarz Górny na Podlasiu koczują imigranci. Znajdują się oni na terenie kontrolowanym przez stronę białoruską i wejście na pas graniczny wiązałoby się z naruszeniem granicy państwowej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Jak informowała Fundacja Ocalenie, to łącznie 32 osoby z Afganistanu, wśród nich 15-letnia dziewczyna i osoby chore. Wcześniej w grupie znajdowały się także kobiety z dziećmi pochodzące z Iraku, wróciły jednak na Białoruś. Migranci za pośrednictwem prawników będą starać się o uzyskanie ochrony międzynarodowej.

Fundacja Ocalenie potwierdziła, że każda z 32 osób przetrzymywanych na granicy, wywołana z imienia i nazwiska, wstawała i mówiła „I want international protection” (“Chcę ochrony międzynarodowej”).

stefczyk.info, gazeta.pl

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY