Papież Franciszek: Przestrzegam przykazań, ale… nie jako czegoś absolutnego

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Papież Franciszek

Papież Franciszek / Fot. You Tube/ Paweł G

Papież Franciszek, powiedział, że nie lekceważy przykazań, ale nie traktuje ich jako czegoś absolutnego. Swoją wypowiedzią wzbudził konsternację.
  • Papież potraktował spotkanie jako okazję do wyłożenia nauki św. Pawła zawartej w liście do Galatów.
  • Zaskakującą wypowiedź na temat dekalogu skomentował tego samego dnia bp Athanasius Schneider.
  • Powiedział on, że słowa papieża są sprzeczne z nauczaniem Kościoła i jest to w dużej mierze nauka Marcina Lutra.
  • Zobacz także: Komisja Europejska chce uznawania homoadopcji. Trwają konsultacje

– Czy lekceważę przykazania? Nie. Przestrzegam ich, ale nie jako czegoś absolutnego, bo wiem, że to Jezus Chrystus mnie usprawiedliwia – powiedział papież Franciszek. Swoją wypowiedzią wzbudził konsternację prawowiernych katolików podczas środowej audiencji generalnej. 

Papież Franciszek poświęcił swoją środową audiencję generalną katechezie na temat nauki św. Pawła, „który kochał Jezusa i jasno rozumiał, czym jest zbawienie”.  

– My wszyscy, usprawiedliwieni przez Jezusa Chrystusa – nie jesteśmy już związani Prawem, ale wezwani do wymagającego stylu życia w wolności Ewangelii

– powiedział Franciszek.

Pod koniec wystąpienia papież przedstawił swoją własną interpretację nauki Apostoła Narodów.

– Dobrze, żebyśmy zadali sobie pytanie, czy żyjemy jeszcze w okresie, w którym potrzebujemy Prawa, czy też mamy pełną świadomość otrzymania łaski stania się dziećmi Bożymi, aby żyć w miłości. Jak ja żyję? W strachu, że jeśli nie zrobię czegoś, pójdę do piekła? Czy też żyję z tą nadzieją, z tą radością bezinteresownego zbawienia w Jezusie Chrystusie? To dobre pytanie. A także drugie: czy lekceważę przykazania? Nie. Przestrzegam ich, ale nie jako czegoś absolutnego, bo wiem, że to Jezus Chrystus mnie usprawiedliwia 

– powiedział papież.

Słowa sprzeczne z nauczaniem Kościoła

Te zaskakujące słowa na temat dekalogu skomentował bp Athanasius Schneider.

– To jest sprzeczne z nauczaniem Kościoła i jest w dużej mierze rodzajem doktryny sola fide Marcina Lutra

– powiedział bp Schneider.

Powołał się również na Katechizm Kościoła katolickiego, który mówi, że „dziesięć przykazań, będąc wyrazem podstawowych powinności człowieka względem Boga i względem bliźniego, objawia w swojej istotnej treści poważne zobowiązania. Są one ze swojej natury niezmienne i obowiązują zawsze i wszędzie. Nikt nie może od nich dyspensować. Dziesięć przykazań wyrył Bóg w sercu człowieka” (KKK 2072).

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Papież zachęca do szczepień

Wydawca LifeSiteNews John-Henry Westen zwrócił uwagę, że papież Franciszek, którego podejście do Dekalogu nie jest „absolutystyczne”, włączył się w kampanię szczepionek przeciw COVID-19. Twierdził, że szczepienie się jest absolutnie konieczne, a nakłanianie do tego innych jest „aktem miłości”.

Wskazał przy tym, że papież przemawiając o „nadziei” i „miłości”, jakie niosą ze sobą preparaty przeciw COVID-19, ani słowem nie wspomniał o tym, że zostały one wyprodukowane przy udziale przemysłu aborcyjnego.

dorzeczy.pl, pch24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY