Poseł PO znieważył Naród Polski? Jest zawiadomienie do prokuratury. Chodzi o TĘ wypowiedź [+WIDEO]

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Artur Łącki

Artur Łącki / Fot. PAP

Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu poinformował, że w związku z wypowiedzią posła Artura Łąckiego złożył zawiadomienie do prokuratury.
  • W niedzielę na antenie TVP Info poseł PO Artur Łącki stwierdził, że obozy koncentracyjne powstały na terenie Polski ze względu na największy antysemityzm.
  • Jego słowa wywołały falę oburzenia szczególnie ostro zareagował obecny w studiu wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski.
  • Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu: Jako organizacja społeczna, której statutowym celem jest ochrona dobrego imienia RP złożymy zawiadomienie do prokuratury.
  • Zobacz także: Gowin chciał być prezydentem? Suski ujawnia

Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu poinformował, że w związku ze skandaliczną wypowiedzią posła Artura Łąckiego złożył zawiadomienie do prokuratury. – Zachowanie nieodpowiadające godności posła – napisała na Twitterze organizacja.

Artur Łącki w niedzielę wieczorem był gościem programu „Minęła 20” na antenie TVP Info. Dyskusja dotyczyła konfliktu dyplomatycznego pomiędzy Polską a Izraelem.

– Obozy koncentracyjne, w których mordowało się Żydów, Polaków i wszystkich innych, powstały na terenie Polski, dlatego że w Polsce był największy antysemityzm przed II wojną światową

– powiedział poseł PO.

Dopytywany, czy to jest jego opinia czy kogoś cytuje, odpowiedział, że to nie jest jego opinia. Zaznaczył, że jest to opinia wielu historyków światowych.

Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu ocenił na Twitterze, że jest to „zachowanie nieodpowiadające godności posła”.

We wpisie przytoczono Art. 133 Kodeksu karnego, który głosi, że „Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

– Tak jak zapowiadaliśmy. Dziś wysłaliśmy zawiadomienie do Prokuratury ws. możliwości popełnienia przestępstwa znieważenia Narodu Polskiego w związku ze skandaliczną wypowiedzią posła Artura Łąckiego

– poinformował dzisiaj Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu na Twitterze.

Prezes Fundacji Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu Dariusz Matecki napisał w niedzielę: „Nie odpuścimy, nie tylko Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu złoży w tej sprawie zawiadomienie do Prokuratury. Działamy”.

wnp.pl, dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY