Wybrano nowego prezesa PZPN. Zdeklasował protegowanego Zbigniewa Bońka

Dodano   0
  Loading
Cezary Kulesza zdeklasował rywali i został nowym prezesem PZPN

Prezes PZPN, Cezary Kulesza / fot. PAP/Piotr Nowak

Cezary Kulesza został nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej! Na środowym Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczo-Wyborczym PZPN na byłego prezesa Jagiellonii Białystok zagłosowało aż 92 ze 118 delegatów. Delegaci wybrali przez aklamacje Zbigniewa Bońka jako Honorowego Prezesa PZPN.
  • Podczas Walnego Zgromadzenia 118 delegatów wybrało dzisiaj nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, którym został Cezary Kulesza z poparciem 92 głosów.
  • Jego przeciwnik, Marek Koźmiński otrzymał zaledwie 23 głosy poparcia i wiceprezes PZPN musi obejść się ze smakiem.
  • Wcześniej ustępujący po 8 latach prezesury Zbigniew Boniek został przez delegatów wybrany na stanowisko Honorowego Prezesa PZPN.
  • Zobacz także: Cimanouska dołącza do Grupy Sportowej Orlen. Białorusinka ze wsparciem finansowym od Polski

Dzisiaj w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze, na którym podsumowano ostatnią kadencję Zbigniewa Bońka jako szefa Polskiego Związku Piłki Nożnej, a także odbyło się głosowanie na nowego prezesa organizacji. Do konkursu stanęło dwóch dotychczasowych wiceprezesów: Cezary Kulesza oraz Marek Koźmiński. Walczyli oni o głosy 118 delegatów z całego kraju.

Po kilku przemowach, w tym głównych aktorów dzisiejszego spotkania doszło do głosowania. Przed samym zjazdem w mediach sporo mówiło się o dużej przewadze i ciężkiej pracy wykonanej w terenie przez byłego prezesa Jagiellonii Białystok. Cały wysiłek został wynagrodzony poparciem Cezarego Kuleszy przez 92 delegatów. Natomiast Marka Koźmińskiego poparły zaledwie 23 osoby.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Należy podkreślić, że im było bliżej zjazdu, tym przewaga Kuleszy nad Koźmińskim była coraz większa. Jeszcze miesiąc temu pochodzący z Białegostoku Kulesza mógł liczyć na około 80-82 głosy. Tydzień temu było tych głosów ponad 90, a na godziny przed głosowaniem liczba delegatów, którzy oddadzą głos na wciąż aktualnego wiceprezesa PZPN ds. piłkarstwa profesjonalnego, oscylowała wokół setki.

To najważniejsze wydarzenie w moim życiu. Dziękuję za zaufanie. Piłka nożna to sport, który łączy Polaków. Zapraszam do współpracy wszystkich tych, którzy mają na sercu dobro polskiej piłki. Potrzebujemy zmian, żeby się rozwijać. Dziękuję wszystkim za oddane głosy, obiecuję ciężką pracę. Proszę o wsparcie, bo łączy nas piłka

– powiedział Kulesza po ogłoszeniu wyników w wyborach na nowego prezesa PZPN.

Wcześniej delegaci uhonorowali odchodzącego prezesa Zbigniewa Bońka zaszczytnym tytułem Honorowego Prezesa PZPN. W ciągu swojej 9 letniej kadencji – ze względu na epidemię koronawirusa, wybory zostały przełożone na sierpień tego roku – reprezentacja Polski zagrała dwa razy podczas Mistrzostw Europy oraz raz w Mistrzostwach Świata. Za jego kadencji również polskie kluby kilkukrotnie dostały się do fazy grupowej Ligi Europy oraz raz do Ligi Mistrzów. Ponadto w 2015 roku oraz w 2021 roku odbyły się dwa finały Ligi Europy – pierwszy rozegrano na Stadionie Narodowym w Warszawie drugi zaś rozegrano na Polsat Plus Arena Gdańsk.

sport.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY