Sondaż. Jak w ostatnich latach zmienił się poziom życia Polaków?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Portfel

Portfel / fot. pixabay.com

Większość Polaków uważa, że poziom życia pod względem materialnym jest wyższy teraz. niż w czasach rządów PO-PSL. Takie wyniki dał sondaż Social Changes dla portalu wPolityce.pl.
  • Sondaż przeprowadziła pracownia Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl. Badanie zrealizowano metodą CAWI.
  • Więcej badanych uważa, że poziom ich życia jest obecnie wyższy, niż w czasach, gdy rządziła Platforma Obywatelska z Donaldem Tuskiem na czele.
  • Badanie oznajmia, że zarówno wyborcy PiS, jak i PO uważają, że lepiej żyje im się, gdy władzę sprawuje faworyzowana przez nich opcja polityczna.
  • Zobacz także: Trump potępia administrację Bidena. „To straszny czas dla naszego kraju”

Wielu ekspertów twierdzi, że jedną z konsekwencji powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki będzie postawienie prostego pytania: kto lepiej potrafi rządzić? Polacy wyrazili opinię na temat, kiedy żyło im się lepiej. Czy było to za czasów rządów PO-PSL? czy może za PiS? Sondaż Social Changes dla portalu wPolityce.pl sprawdził, jak według badanych, zmienił się poziom życia Polaków w ostatnich latach.

Jak wynika z badania, 36 proc. respondentów zgadza się ze stwierdzeniem, że ich ogólny poziom życia pod względem materialnym jest lepszy niż w czasie rządów Donalda Tuska, przed 2015 r.

Z kolei 25 proc. ocenia, że ich ogólny poziom życia pod względem materialnym był lepszy za czasów rządów Donalda Tuska, przed 2015 r. niż teraz. Aż 37 proc. badanych nie opowiedziało się za żadnym z wariantów odpowiedzi oceniając neutralnie obecny poziom życia Polaków.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

W sondażu uwzględniono też preferencje polityczne uczestników. Aż 82 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości jest zdania, że lepiej żyje im się, odkąd skończyły się rządy PO-PSL. Przeciwnego zdania jest 7 proc. sympatyków partii rządzącej.

Wśród wyborców Koalicji Obywatelskiej aż 76 proc. lepiej powodziło się pod względem materialnym w czasach poprzedniego rządu. Podobnego zdania jest 43 proc. sympatyków Polski 2050 Szymona Hołowni.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków, W badaniu w dniach 6-9 sierpnia wzięło udział N=1083 osób.

tvp.info, wpolityce.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY