Papież Franciszek: „Zaszczepienie się przeciwko COVID-19 jest aktem miłości”

Dodano   8
  LoadingDodaj do ulubionych!
Papież Franciszek

Papież Franciszek / Fot. You Tube/ Paweł G

Zdaniem papieża Franciszka, poddanie się procedurze szczepienia przeciw COVID-19 jest aktem miłości wobec siebie i bliźniego. Przyłączył się on do wielkiej kampanii amerykańskiej organizacji pozarządowej Ad Council, która zachęca do szczepień i krzewi zaufanie do nich.

W kampanii pod hasłem „It’s up to You” uczestniczą też eksperci i znane osobistości ze świata polityki. Wśród nich są byli prezydenci USA: Barack Obama, George W. Bush, Bill Clinton i Jimmy Carter. Teraz dołączył do nich papież Franciszek, który twierdzi, że zaszczepienie się jest aktem miłości. Przywódca kościoła tym samym po raz kolejny publicznie poparł akcję szczepień przeciwko koronawirusowi.

Zaszczepienie się przeciw COVID-19 aktem miłości?

W orędziu rozpowszechnionym przez Watykan w środę papież oświadczył: W braterskim duchu przyłączam się do tego przesłania nadziei na bardziej świetlaną przyszłość.

“Dzięki Bogu i pracy wielu, mamy dzisiaj szczepionki chroniące nas przed COVID-19. Dają one nadzieję na położenie kresu pandemii, ale tylko wtedy, gdy będą dostępne dla wszystkich i jeśli będziemy ze sobą współpracować” – stwierdził Franciszek.

“Zaszczepienie się szczepionkami zaaprobowanymi przez kompetentne władze jest aktem miłości. I przyczynienie się do tego, by większość osób zaszczepiło się, jest aktem miłości; miłości do siebie samych, do rodziny i przyjaciół, miłości do wszystkich narodów” – podkreślił.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Zdaniem papieża, ważna „jest również miłość społeczna i miłość polityczna”. Według Ojca Świętego, jest ona „powszechna” i pełna osobistych gestów, zdolnych do tego, by przekształcić społeczeństwo i uczynić je lepszym.

“Zaszczepienie się jest prostym, ale głębokim sposobem krzewienia dobra wspólnego i opiekowaniem się sobą nawzajem, zwłaszcza najsłabszymi. Proszę Boga o to, by każdy mógł dodać swoje małe ziarenko piasku, swój mały gest miłości. Choć jest on mały, miłość jest zawsze wielka” – podkreślił Franciszek.

Papież zaapelował o to, by takimi małymi gestami wnieść wkład na rzecz „lepszej przyszłości”.

Razem z Franciszkiem do kampanii na rzecz rozbudzenia zaufania do szczepień przyłączyło się sześciu dostojników Kościoła katolickiego: arcybiskup Jose Horacio Gomez Velasco z Los Angeles w USA, kardynałowie Carlos Aguiar Retes z Meksyku, Oscar Rodríguez Maradiaga z Hondurasu, Claudio Hummes z Brazylii, Gregorio Rosa Chavez z Salwadoru i arcybiskup Hector Miguel Cabrejos Vidarte z Peru. Wszyscy z nich podzielają pogląd, że zaszczepienie się niesprawdzony preparatem medycznym jest aktem miłości względem siebie i bliźniego.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY