Zapomniany artykuł Michnika. „Mamy do czynienia z faktycznym zrównaniem Polski z III Rzeszą”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Żydzi w Polsce

Żydzi w Polsce / fot. NAC

Internauci przypomnieli zapomniany artykuł redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej". Stanął w nim w obronie Polski przed niezasadnymi żydowskimi roszczeniami.
  • Powstało słuszne uczucie, że ofiara wojny – Polska nie ma moralnego ani prawnego obowiązku wypłacać po 80 lat od wybuchu II wojny światowej świadczeń innym ofiarom wojny.
  • Adam Michnik napisał artykuł, który dotyczy pozwu 11 amerykańskich Żydów z 1999 roku.
  • Napisał wtedy: Polska ma płacić za zbrodnie nazizmu, który Żydów mordował i komunizmu, który Żydów wywłaszczał.
  • Zobacz także: Deklaracja anty-LGBT. Małopolscy Radni chcą jej nowelizacji. W tle miliardy z UE

Sprawy roszczeń żydowskich sprawiają, że Polska znajduje się dziś pod ogromną presją. To właśnie m.in. mienie bezspadkowe jest przedmiotem największych kontrowersji. Znaleźli się ludzie, którzy dramat Holocaustu postanowili wykorzystać jako okazję do gry sądowej o duże pieniądze – napisał Adam Michnik w 1999 r.

Polska znajduje się dziś pod olbrzymią presją zarówno władz Izraela, jak i żydowskich organizacji roszczeniowych z USA. Obecnie ma to miejsce zarówno w zakresie żądań o odszkodowania za tzw. „mienie bezspadkowe” po obywatelach polskich żydowskiego pochodzenia, którzy padli ofiarą niemieckich zbrodni, a których mienie zostało przejęte przez skarb państwa, jak i nowelizacji Kodeksu postepowania administracyjnego, która ma zablokować proceder dzikiej prywatyzacji.

Presja ma jednak miejsce zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz. Jednym z mediów najbardziej aktywnych na tym polu jest Gazeta Wyborcza.

Tym ciekawszy wydaje się artykuł Adama Michnika z 1999 roku, przypomniany przez internautów. Artykuł dotyczy pozwu 11 amerykańskich Żydów z 1999 roku.

– Pozew dotyka w sposób kłamliwy i podły spraw bolesnych i prawdziwych (…) Jednak pozew nie upomina się o prawdę i sprawiedliwość. Mamy do czynienia z faktycznym zrównaniem Polski – także tej suwerennej i demokratycznej – z III Rzeszą Hitlerowską

– napisał Michnik.

Zaznaczył, że niektórzy ludzie tragedię Holokaustu postanowili wykorzystać jako okazję do zdobycia dużych pieniędzy.

„Polska ma płacić za zbrodnie nazizmu”

– Wedle ich planu Polska ma płacić za zbrodnie nazizmu, który Żydów mordował i komunizmu, który Żydów – wśród innych – wywłaszczył. Polska – kraj który jako pierwszy powiedział „Nie” Hitlerowi i trwał w walce z nazizmem do ostatniego dnia. Polska- kraj zdradzony w Jałcie. Polska- kraj, który wielokrotnie buntował się przeciwko komunistycznej dyktaturze i  pierwszy ją zdemontował. Ten kraj został teraz oskarżony o… powszechny plan etnicznych i masowych [czystek?]

– napisał Michnik.

Michnik podkreślił, że takie sformułowania przynoszą hańbę ich autorom.

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY