Ekolodzy będą protestować przeciwko autom elektrycznym. Chcą zablokować IAA

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Elektryczny samochód

Elektryczny samochód / Fot. Pixabay

Na przeszkodzie w organizacji Targów Samochodowych we Frankfurcie (IAA 2021) stoją ekolodzy. Będą protestować przeciwko autom elektrycznym. Organizatorzy największych targów motoryzacyjnych w Niemczech chcą jednak, aby wydarzenie się odbyło.
  • Ekolodzy stoją na przeszkodzie organizacji Targów Samochodowych we Frankfurcie.
  • Planują „stanąć na drodze niszczycielskiemu szaleństwu przemysłu motoryzacyjnego” i „zdusić koncerny samochodowe”.
  • Ekolodzy: Samochody elektryczne nie stanowią rozwiązania zarówno z ekologicznego, jak i społecznego punktu widzenia.
  • Zobacz także: TVN 24 otrzymało holenderską koncesję nadawczą. Wszystko zgodnie z przepisami

Pomimo pandemii i innych przeciwności, organizatorzy największych targów motoryzacyjnych w Niemczech chcą, aby wydarzenie się odbyło. Na przeszkodzie w organizacji IAA 2021 stoją jednak ekolodzy.

Targi Samochodowe we Frankfurcie mają ostatnio sporo problemów. Ich kłopoty zaczęły się jeszcze przed pandemią koronawirusa. Spadająca liczba odwiedzających i  dużo niewykorzystanej przestrzeni wielkich hal frankfurckiego expo już jesienią 2019 roku zmusiło organizację Verband der Automobilindustrie do poszukiwania alternatyw.

Wydarzenia z wiosny 2020 roku wydawały się być już gwoździem do trumny. Organizatorzy jednak nie poddali i po 70 latach całkiem zmienili formułę IAA. Teraz nie będzie to już ekspozycja stojących we Frankfurcie samochodów, a sympozjum, które będzie odbywało się w wielu punktach Monachium.

W tematach obrad znajdą się takie zagadnienia jak zrównoważony rozwój, ograniczanie transportu indywidualnego w miastach, redukcja emisji spalin i szeroko pojęta ekologia. Takiemu wydarzeniu sprzeciwiają się jednak ekolodzy.

Ekolodzy przeciwko autom elektrycznym

Ekolodzy z organizacji „Piach w trybach” wyjawili swoje plany branżowemu pismu „Automotive News Europe”. W ramach akcji #blockIAA planują „stanąć na drodze niszczycielskiemu szaleństwu przemysłu motoryzacyjnego” i „zdusić koncerny samochodowe”. Co ciekawe, za cel stawiają sobie auta elektryczne.

– Samochody elektryczne nie stanowią rozwiązania zarówno z ekologicznego, jak i społecznego punktu widzenia

– wyrazili opinię w przesłanym oświadczeniu.

Ekolodzy chcą zablokować IAA w nowej formie. Jeśli organizatorzy poradzą sobie z aktywistami, IAA 2021 w Monachium odbędzie się w dniach 7–12 września. Duże premiery zapowiada kilku producentów aut, głównie z Niemiec. Zabraknie natomiast paru kluczowych graczy, takich jak Toyota, Opel, Peugeot, czy Fiat.

autokult.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY