Były pracownik Polsatu twierdzi, że to Kaczyński go zwolnił. “Zapewne przyszedł telefon z Nowogrodzkiej”

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mateusz Groc, awantura pod Sejmem

Atak na Dobromira Sośnierza / Fot. Twitter/Patryk Michalski

Mateusz Groc brał udział w awanturze pod Sejmem po głosowaniu ws. lex TVN. Telewizja Polsat rozwiązała z nim umowę, a o zwolnieniu dowiedział się dopiero z mediów.

Były realizator Polsatu Mateusz Groc był jednym z atakujących posła Konfederacji Dobromira Sośnierza podczas awantury pod Sejmem po głosowaniu ws. lex TVN. Po tym zajściu Telewizja Polsat rozwiązała z nim umowę. Groc w wywiadzie dla Onetu przyznał, że o swoim zwolnieniu dowiedział się dopiero z mediów.

Mateusz Groc powiedział Onetowi, że następnego dnia po proteście dostał telefon od kierowniczki produkcji Polsat News.

– Dzwoniła, bo Polsat News zamierzał wycinać ze swoich relacji fragmenty wideo z moim wizerunkiem – tak żeby nie pokazywać tego nagrania widzom. I faktycznie, ujęć ze mną w roli głównej nie pokazywali

– zaznaczył Groc.

Następnego dnia dostał informacje, że na razie nie będzie wysyłamy na żadne transmisje.

„Media Narodowe” zostały poinformowane o zwolnieniu

– Dopiero z mediów dowiedziałem się, że zostałem zwolniony. Pan Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Polsatu, poinformował „Media Narodowe”, że umowa ze mną została rozwiązana

– powiedział Groc.

Na pytanie, czy zwolniono go przez „Media Narodowe”, a nie w bezpośredniej rozmowie odpowiedział twierdząco.

– Tak, zapewne przyszedł telefon z Nowogrodzkiej. W oświadczeniu pana Matwiejczuka zabrakło jednego zdania: „Panie prezesie Kaczyński, Polsat melduje wykonanie zadania”

– powiedział były realizator Polsatu.

Groc stwierdził, że ma on żadnych wątpliwości, że to partia rządząca wpływała na Polsat. Potem już się z nim nie kontaktowano.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Przyznał, że formalnie do tej pory nie wie o zwolnieniu i nie czeka na telefon. Poinformował, że w piątek ma stawić się na przesłuchaniu.

Media Narodowe jako pierwsze podały informację o udziale Groca w ataku na posła Dobromira Sośnierza pod Sejmem. Zapytaliśmy Tomasza Matwiejczuka, rzecznika Polsatu o komentarz do słów Groca z dzisiejszego wywiadu. Na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

onet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY